Paka Charytatywna – weź i wypełnij

To akcja, której celem jest zbiórka żywności dla potrzebujących w dość nietypowy sposób. „Paka” to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Jak włączyć się w akcję:

  1. najpierw trzeba ją zdobyć – można ją pobrać z parafii na terenie naszej Archidiecezji (wystarczy spytać księdza) lub z Centrali Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie;
  2. następnie należy wypełnić potrzebnymi artykułami (mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne), co ważne do akcji mogą włączyć się zarówno parafianie, jak i osoby indywidualne, środowiska czy całe firmy.
  3. wypełnione „Paki” należy dostarczyć do parafii lub centrali Caritas, a my dalej przekażemy je potrzebującym (m.in. podczas Wigilii Miłosierdzia dla Bezdomnych w Hali Targów Lublin S.A.) na terenie Archidiecezji Lubelskiej.

Tradycyjnie, jak co roku naszą akcję wspiera Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie, która już pobrała od nas 70 pustych toreb (na zdjęciu – ks. Wiesław Kosicki oraz adwokat Seweryna Sajna).

Jest to łatwy i bardzo skuteczny sposób pomagania.
Zachęcamy do włączenia się w akcję. Więcej informacji pod nr tel. 81-532-95-71

NAJNOWSZE WPISY

XXVII Światowy Dzień Chorego – przyjdź na mecz MKS Perła Lublin i włącz się w zbiórkę
27 stycznia 2020
„Jak skutecznie i mądrze pomagać” – szkolenie dla wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół
20 stycznia 2020
Ferie z Panem Bogiem w Centrum Charytatywnym Caritas
20 stycznia 2020
Wolontariusz Roku
14 stycznia 2020
Zapraszamy na II Charytatywny Bal Sportowca Lubelszczyzny
9 stycznia 2020