Zaangażuj się w Wigilię Miłosierdzia dla ponad 500 potrzebujących

24 grudnia o godz. 10.00 w hali Targów Lublin już po raz trzeci odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Będzie to Wigilia Miłosierdzia, która zgromadzi ponad 500 potrzebujących osób tj. bezdomnych, samotnych, osób starszych, opuszczonych, czy chorych.

W ten wyjątkowy dzień przy jednym stole, jak w rodzinie spotkają się potrzebujący z terenu Lublina i okolic. Wspólna modlitwa, posiłek i kolędowanie, bez poczucia osamotnienia i odrzucenia. W organizację tego wydarzenia włączyło się wiele wspaniałych  organizacji, odpowiedzialnych społecznie firm, i wyjątkowych wolontariuszy oraz osobistości, między innymi: ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk, Targi Lublin, firma Selgros (główny sponsor) oraz Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki (firma zapewniająca catering podczas Wigilii).

POMÓŻ NAM SŁUŻYĆ POTRZEBUJĄCYM

Tak wielkie wydarzenie charytatywne potrzebuje wsparcia Darczyńców, którzy mogą zaangażować w jego organizację na trzy sposoby:

• przekazując darowiznę – dla wielu potrzebujących Wigilia to jeden z najtrudniejszych dni w roku. Najczęściej „przesypiają” albo „zagłuszają” świąteczny czas. Tylko po to, by nie wracały wspomnienia, emocje, wyrzuty sumienia. Po prostu, by nie bo­lało. Możesz sprawić, że ten dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej i rozpocznie zmianę w życiu uczestników Wigilii. Szacujemy, że koszt jednej osoby uczestniczącej w Wigilii to 80 zł;

Pomagam teraz

• służąc potrzebującym podczas Wigilii – potrzebujemy wsparcia ok. 60 wolontariuszy. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś spędzić ten wyjątkowy wigilijny dzień na pomocy innym, skontaktuj się z nami  bezpośrednio pod nr telefonu 668 770 774, e-mail: wolontariat.lublin@caritas.pl. Twoja pomoc będzie niezbędna przy pracach porządkowych, cateringowych oraz wydawaniu paczek. Potrzebujemy Twojego uśmiechu; /z racji na bardzo dużą liczbę zgłoszeń listy wolontariuszy zostały już zamknięte (inf. z dn. 19 grudnia)/
  • przekazując dary żywnościowe – w siedzibie Caritas można pobrać pustą papierową torbę, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości tj. mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. Następnie wypełnione „Paki” należy dostarczyć do centrali Caritas, a my dalej przekażemy je potrzebującym podczas Wigilii Miłosierdzia.

Jest tak wiele możliwości, aby tworzyć Wigilię Miłosierdzia wspólnie z nami.

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję diecezjalnych Caritas, które od wielu lat w innych miastach Polski organizują podobne wydarzenia m.in. w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku. Coroczna akcja Caritas gromadzi w całej Polsce niemal 10 tys. osób, dla których to jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny

Zaproszenia dla potrzebujących na Wigilię Miłosierdzia będzie można odebrać w siedzibie Caritas, przy Al. Unii Lubelskiej 15  od 16 grudnia br.

Głównym organizatorem wydarzenia jest  Caritas Archidiecezji Lubelskiej.