Przekaż darowiznę

Darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą podlegają odliczeniu od dochodu. Wystarczy dowód wpłaty na na nasz rachunek bankowy lub pokwitowanie odbioru darowizny, w którym jest potwierdzone przyjęcie kwoty darowizny.

Przelew tradycyjny

Numer konta (PLN):
46 1240 1503 1111 0000 1752 8351

SWIFT/BIC: PKOPPLPW IBAN: PL

Wpłaty w dolarach: 59 1240 1503 1787 0000 1752 8364

SWIFT/BIC: PKOPPLPW IBAN: PL

Wpłaty w euro: 72 1240 1503 1978 0000 1752 8377

Dane

Caritas Archidiecezji Lubelskiej
ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2
20-950 Lublin

Quick Donations

Donate in EUR

Donate in PLN

Donate in USD

Pomóż teraz

wystarczą trzy kliknięcia

Na ratunek ofiarom trzęsienia ziemi

W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska. Wstrząsy były bardzo rozległe, a ich siłę oszacowano na 7,8 stopnie w skali Richtera. Na ulicach wielu miast zalega gruz, a pod nim wciąż tkwią ofiary katastrofy. Do tej pory zginęło ponad 900 osób w Turcji i ponad 200 osób w Syrii. Rannych jest w sumie ok. 6000 osób. Ludzie próbują się wydostać z miast, jak najdalej od zabudowań, z obawy przed zawaleniem się kolejnych budynków. Na ulicach tworzą się więc potężne korki. Akcję ratowniczą utrudniają padający śnieg i deszcz. Skala katastrowy skłoniła władze tureckie do ogłoszenia alarmu 4 stopnia, co oznacza, że proszą o pomoc międzynarodową. Szczególnie mocno ucierpiała diecezja Anatolii. W mieście Iskenderun zawaliła się katedra. Zniszczeniu uległy także biura Caritas, świadczące na co dzień pomoc potrzebującym, dlatego Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Sytuacji Kryzysowych i władze diecezjalne alarmują, by beneficjenci pozostali poza tym terenem. Jako Caritas Archidiecezji Lubelskiej nie możemy pozostać obojętni. Uruchamiamy więc zbiórkę pieniędzy i prosimy o Wasze wsparcie! Pomóżmy ofiarom trzęsienia ziemi!

38 osób wpłaciło 6855 zł

Na ratunek ofiarom trzęsienia ziemi 69%

Polska Misja Katolicka w Mpunde

Misja w Mpunde (Zambia) została założona w roku 1960 przez ówczesnego Arcybiskupa Lusak Adama Kozłowieckiego SJ. Od samego początku opiekowali się nią m.in. polscy jezuici, a aktualnie prowadzona jest przez ks. Adama Pergóła. Od tego miesiąca, opiekę nad nią sprawuje również nasza Caritas. Chcemy wspomagać przede wszystkim tamtejsze szkolnictwo i rozwój dzieci poprzez podwyższanie poziomu funkcjonowania szkół. Na początek do Zambii wyruszył nasz ks. Dyrektor Paweł Tomaszewski, aby móc bliżej przyjrzeć się misji i rozpocząć pierwsze działania wspierające. Planujemy również uruchomienie specjalnego programu wsparcia dla Polskiej Misji Katolickiej w Mpunde. Gdyby jednak ktoś chciał już teraz dołożyć swoją cegiełkę, można to zrobić wpłacając za pośrednictwem systemu PayU wybierając tytuł: "Polska Misja Katolicka w Mpunde" lub przelewem tradycyjnym na nr konta 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351.

3 osoby wpłaciło 540 zł

Polska Misja Katolicka w Mpunde 5%

Darowizna na cele statutowe

Każdego dnia wychodzimy naprzeciw ludzkim historiom i problemom. Wspieramy bezdomnych, biednych, bezrobotnych, samotnych, uchodźców. Walczymy ze zjawiskiem dziedziczonej biedy, przemocy, bezradności. Jesteśmy tam, gdzie człowiek traci cały swój dobytek w wyniku klęski żywiołowej. Naszą uwagę kierujemy na dzieci: dofinansowujemy leczenie i rehabilitację, wyjazdy letnie, dożywianie w szkołach, stawiamy nacisk na edukację. Przekaż darowiznę na cele statutowe i dołącz do drużyny Caritas.

262 osób wpłaciło 24864.93 zł

Darowizna na cele statutowe 50%

Solidarni z Ukrainą

W związku z sytuacją na Ukrainie Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz Caritas Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów, na których stacjonują wojska rosyjskie. Już w tym momencie przekazaliśmy 10 tysięcy złotych, jednak wiemy, że jest to tylko kropla w morzu potrzeb, dlatego prosimy o wsparcie – mówi dyrektor lubelskiej Caritas, ks. Paweł Tomaszewski. – Z zebranych pieniędzy tamtejsza Caritas zakupi najpotrzebniejsze rzeczy jak chociażby żywność, odzież, leki. Są na miejscu, więc wiedzą najlepiej, czego brakuje – dodaje.

358 osób wpłaciło 80683 zł

Pomoc Ukrainie 81%

Anielska Przystań

Anielska Przystań to miejsce gdzie osoba głodna może otrzymać żywność i posiłek. Przychodzi głodna, odchodzi nasycona. Taki jest nasz cel – doraźnie pomagać, reagować na ludzkie potrzeby, podstawowe potrzeby. Nasyć głodnego - wesprzyj naszą kuchnię! „Wy jesteście solą ziemi!” Mt 5, 13

18 osób wpłaciło 2170 zł

Nasyć głodnego 72%

Kolonie Caritas

Wakacje to czas odpoczynku i rekreacji. Wyruszamy wtedy na wczasy, rekolekcje czy kolonie. Niestety jest wiele osób które ze względów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić, gdyż nie stać ich nawet na zapewnienie codziennych, podstawowych potrzeb. Sytuacja związana z pandemią jeszcze bardziej ogranicza ich możliwości. W związku z tym chcielibyśmy zorganizować kolonie dla dzieci, gdzie mogłyby w aktywny sposób nabrać sił po całym roku nauki. Aby stało się to możliwe potrzebujemy Twojego wsparcia. Zostań wakacyjnym darczyńcą!

17 osób wpłaciło 4410 zł

Podaruj dzieciom wakacje 44%

Termomodernizacja Domu Spotkania w Dąbrowicy

Przedsięwzięcie polega na kompleksowej termomodernizacji budynku Domu Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Dąbrowicy. Koszty opiewają na blisko 2 mln, 90% kwoty otrzymaliśmy ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nasz wkład to 10% - blisko 200 tysięcy złotych. W dobie koronawirusa i przy wygaszeniu wszystkich naszych akcji społecznych tak trudnych do pozyskania. Drodzy Darczyńcy dzięki przeprowadzonym remontom znacząco ograniczymy koszty eksploatacyjne, które są dla nas jednym z największych wyzwań finansowych. Dodatkowo poprawimy komfort osób korzystających z gościnności Domu Spotkania - niepełnosprawnym, bezdomnym, dzieciom borykających się z chorobą, czy uzależnieniem jednego z rodziców, grupom rekolekcyjnym. Prosimy Państwa, by ten DOM stał się piękniejszy i by dalej mogło dziać się tam dobro, ze zdwojoną siłą.

1043 osób wpłaciło 72321 zł

Darowizna dom 72%

Zakup respiratora

Rozpoczynamy akcję charytatywną “Zanurzeni w miłości”, której celem jest zebranie środków pieniężnych na doposażenie polskich szpitali w dodatkowe respiratory, w tym dla nowopowstającego Oddziału Zakaźnego w Szpitala Neuropsychiatrycznwgo im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie na ul. Abramowickiej. Koszt jednego respiratora to 100 tysięcy złotych. W dobie walki z koronawirusem jest niezbędny do poniesienia, aby ratować ludzkie życie, zwłaszcza na nowopowstającym oddziale zakaźnym. Zachęcam zanurzenia się w miłość i do włączenia się zbiórkę finansową – apeluje ks. Wiesław Kosicki, dyrektor naszej organizacji.

2896 osób wpłaciło 105000 zł

Respirator 100%

HOSPICJUM DOMOWE W KRASNYMSTAWIE

Otocz opieką pacjenta Domowego Hospicjum w Krasnymstawie. Podaruj osobie chorej możliwość korzystania z profesjonalnej opieki medycznej w bezpiecznej, domowej atmosferze wśród najbliższych. W 2018 roku z takiej opieki skorzystało 63 osoby i ich bliskich.

4 osoby wpłaciło 613 zł

dla hospicjum 61%

DZIENNY OŚRODEK DLA OSÓB BEZDOMNYCH

Ufunduj pobyty w Dziennym Ośrodku dla Osób Bezdomnych. Około 100 osób dziennie potrzebuje skorzystać np. z łaźni, ogrzewalni – świetlicy, ciepłego posiłku w Anielskiej Przystani, opatrunku ran, czy porad psychologa.

13 osób wpłaciło 1400 zł

Dla Bezdomnych 47%

Fundusz Caritas Dzieciom

Pomagamy dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej – wspieramy ich naukę dodając im Skrzydeł (ogólnopolski program stypendialny), zapewniamy stypendia socjalne i wakacje, finansujemy dożywanie w szkołach, operacje i rehabilitację, a także organizujemy im wolny czas w naszych świetlicach. Ich przyszłość zależy od naszego wsparcia, a potrzeb jest wciąż tak wiele. Dołącz do nas i wspólnie walczmy o ich lepszą przyszłość.

22 osób wpłaciło 1100 zł

Fundusz Caritas Dzieciom 37%

Program Stypendialny Skrzydła

Ogólnopolski program obejmujący opieką finansową uczniów szkół podstawowych i średnich, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej. Przyznane środki rodzice/opiekunowie mogą przeznaczyć na: wyprawkę szkolną, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne (np. korepetycje, wyjście do kina/teatru itp.), odzież w tym sportową, obuwie sportowe, dojazdy do szkoły czy zakup sprzętu sportowego. Roczne stypendium dla jednego dziecka wynosi ok. 1.500 zł (zależne możliwości finansowych Caritas).

40 osób wpłaciło 5600 zł

Program Stypendialny Skrzydła 56%

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zgłoś się do ks. Pawła Tomaszewskiego

Skip to content