Przekaż darowiznę

Darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą podlegają odliczeniu od dochodu. Wystarczy dowód wpłaty na na nasz rachunek bankowy lub pokwitowanie odbioru darowizny, w którym jest potwierdzone przyjęcie kwoty darowizny.

Przelew tradycyjny

Numer konta (PLN):
46 1240 1503 1111 0000 1752 8351

SWIFT/BIC: PKOPPLPW IBAN: PL

Wpłaty w dolarach: 59 1240 1503 1787 0000 1752 8364

SWIFT/BIC: PKOPPLPW IBAN: PL

Wpłaty w euro: 72 1240 1503 1978 0000 1752 8377

Dane

Caritas Archidiecezji Lubelskiej
ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2
20-950 Lublin

Pomóż teraz

wystarczą trzy kliknięcia

Wigilia Miłosierdzia

Przed nami czwarta Wigilia Miłosierdzia - spotkanie, podczas którego, u progu tak ważnych świąt jak Boże Narodzenie, wyciągamy nasze dłonie i serca w kierunku osób starszych, samotnych, ubogich i bezdomnych, by przypomnieć im, że mają na kogo liczyć. Staramy się stworzyć choćby namiastkę rodzinnej, świątecznej atmosfery. Dzielimy się opłatkiem, kolędujemy, składamy życzenia, ale także… przygotowujemy paczki z żywnością, które nasi Goście, osoby potrzebujące, zabierają do swoich domów. W tym roku szacujemy, że w Wigiliach w Lublinie, Chełmie i Puławach weźmie udział blisko 1000 osób. Koszt przygotowania jednej paczki to 150 zł. Prosimy - dołącz do grona Darczyńców i ufunduj paczkę!

5 osób wpłaciło 250 zł

Paczka dla potrzebujących 3%

Platforma zjazdowa dla Pana Krzysztofa

Pan Krzysztof ma 58 lat, jest emerytowanym strażakiem. Był aktywnym fizycznie i pogodnym ojcem oraz dziadkiem. Jednak 13 września 2020 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Złamał kręgosłup na wysokości C2-C6 i uszkodził rdzeń kręgowy. Przeszedł kilka ryzykownych dla życia operacji. Obecnie jest pod nadzorem zespołu opieki długoterminowej dla pacjentów wentylowanych w domu. Jego mieszkanie jest wyposażone w wiele sprzętów rehabilitacyjnych, jednak konserwacja i zakup kolejnych generuje ogromne koszty, które musi pokrywać rodzina. Jednym z przyrządów koniecznych do funkcjonowania Pana Krzysztofa jest platforma zjazdowa dla wózków inwalidzkich, która pozwoliłaby mu wychodzić na zewnątrz, ułatwiłaby dostanie się do lekarza, czy wyjście na spacer. Koszt takiej platformy to 35 tysięcy złotych. MOPR sfinansował pomoc w wysokości 12 tysięcy, więc 23 tysiące złotych nadal jest potrzebne do zebrania. Dla rodziny stanowi to przepaść finansową, z tej racji prosimy o otwartość serc i pomoc.

0 osób wpłaciło 0 zł

Pomoc dla Krzysztofa 0%

Wsparcie projektów „Równe szanse” i „Włączeni”

Od niedawna swoją działalność w ramach projektów "Równe szanse" i "Włączeni" rozpoczęły Dzienny Dom Pomocy oraz Mieszkania Wspomagane Wspierane. Bieżące utrzymywanie tych placówek oraz wychodzenie na przeciw potrzebom podopiecznych wymagają stałego wkładu finansowego. Serdecznie prosimy o pomoc we wsparciu tego szlachetnego dzieła.

6 osób wpłaciło 240 zł

Wesprzyj nasze projekty! 2%

Pomoc dla Oskara i jego Taty

Pan Mariusz zamieszkuje wraz z 11-letnim synem Oskarem w jednej z kamienic Starego Miasta. Rok 2020 okazał się dla tej rodziny wypełniony bolesnymi wydarzeniami. Najpierw zmarła mama pana Mariusza, a dwa miesiące później jego żona, czyli mama Oskara, która zmagała się z ciężką chorobą. Pan Mariusz jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej, ponieważ utrzymuje się jedynie z zasiłku oraz pracy dorywczej. Nie może pozwolić sobie na podjęcie stałego zatrudnienia, ponieważ całkowicie przejął opiekę nad Oskarem i to właśnie jemu poświęca większość swojego czasu. Pan Mariusz stara się stworzyć synowi jak najlepsze warunki do rozwoju, jednak ich sytuacja mieszkaniowa urąga podstawowym potrzebom człowieka. Żadne z pomieszczeń nie spełnia norm technicznych, natomiast łazienka i kuchnia kompletnie nie nadają się do użytku, co uniemożliwia im godne funkcjonowanie. W związku z sytuacją, w której znaleźli się Pan Mariusz i Oskar, serdecznie prosimy o wsparcie finansowe, które umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, a co za tym idzie zapewni komfort życia tej rodzinie.

8 osób wpłaciło 1295 zł

Odbudujmy dom 9%

Pomoc powodzianom!

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami i uczestnikami nawałnic, burz oraz powodzi w Niemczech, Belgii i Holandii  Najbliższa niedziela 25 lipca br. będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi. W parafiach w całej Polsce, również w naszej archidiecezji lubelskiej za zgodą Arcybiskupa Stanisława Budzika, będzie można wesprzeć ofiary tych nawałnic biorąc udział w zbiórce. Jest również możliwość wsparcia poprzez stronę caritas.lublin.pl dokonując przelewu na ww cel.

5 osób wpłaciło 725 zł

Pomóż ofiarom powodzi 15%

Pomóżmy Wiktorii!

WIKTORIA BEDNARZ ma 8 lat. Jest pogodną, spokojną i cierpliwą dziewczynką, mimo iż przeszła już bardzo dużo… Jest bardzo dzielna, przeszła już jako niemowlę dwie operacje - główki i serca. Jednak niestety to nie koniec… Wiktoria cierpi na wadę serca, kraniostenozę i artrogrypozę. Porusza się wyłącznie na kolankach, często na nich podskakując, czego skutkiem są uszkodzenia kolan oraz skrzywienie kręgosłupa, co może doprowadzić do trwałej niepełnosprawności. Jednak istnieje szansa na to, by Wiktoria mogła chodzić! Operacja przeprowadzona przez zespół amerykańskich lekarzy z European Paley Institute. Pierwszy jej etap obejmuje m.in. zabieg wydłużenia ścięgien Achillesa, skrócenie kości udowej czy uwolnienie stawów. Drugi etap odbywa się po roku, składa się na niego np. poprawienie mechaniki stawu i stabilizacja. Prowadzący Dr Feldman zapewnia, że dzięki kompleksowej operacji obu nóżek oraz miesięcznej rehabilitacji Wiktoria NARESZCIE BĘDZIE MOGŁA CHODZIĆ! By operacja mogła się odbyć potrzeba jeszcze - 100 000 zł! Z całego serca prosimy o pomoc w zgromadzeniu tej kwoty! Wierzymy, że dzięki pomocy wrażliwych i dobrych ludzi Wiktoria niebawem będzie skakać z radości!

3 osoby wpłaciło 350 zł

Idziemy z Wiktorią 0%

Anielska Przystań

Anielska Przystań to miejsce gdzie osoba głodna może otrzymać żywność i posiłek. Przychodzi głodna, odchodzi nasycona. Taki jest nasz cel – doraźnie pomagać, reagować na ludzkie potrzeby, podstawowe potrzeby. Nasyć głodnego - wesprzyj naszą kuchnię! „Wy jesteście solą ziemi!” Mt 5, 13

10 osób wpłaciło 550 zł

Nasyć głodnego 11%

Budowa placu zabaw w ośrodku wychowawczym Benedyktyński Zakątek w Puławach

Naszym celem jest pomoc w sfinansowaniu budowy placu zabaw, który sprawi podopiecznym radość z okazji Dnia Dziecka. Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. S. Klary Staszczak w Puławach prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek od 1961 roku. Zadaniem Ośrodka jest wspomaganie rozwoju wychowanków w zakresie oddziaływań opiekuńczo – wychowawczych, profilaktycznych, rewalidacyjnych, edukacyjnych, przygotowanie ich do samodzielnego udziału w życiu społecznym w integracji ze środowiskiem. Do Ośrodka przyjmowane są dzieci i młodzież (chłopcy i dziewczęta) w wieku od 7 do 24 lat. Ośrodek posiada sale wyposażone w nowoczesny sprzęt, pomoce dydaktyczne przeznaczone do terapii osób niepełnosprawnych. Placówka dysponuje bazą noclegową dla 50 osób, pomieszczenia przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

31 osób wpłaciło 930 zł

Budujemy plac zabaw 9%

Kolonie Caritas

Wakacje to czas odpoczynku i rekreacji. Wyruszamy wtedy na wczasy, rekolekcje czy kolonie. Niestety jest wiele osób które ze względów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić, gdyż nie stać ich nawet na zapewnienie codziennych, podstawowych potrzeb. Sytuacja związana z pandemią jeszcze bardziej ogranicza ich możliwości. W związku z tym chcielibyśmy zorganizować kolonie dla dzieci, gdzie mogłyby w aktywny sposób nabrać sił po całym roku nauki. Aby stało się to możliwe potrzebujemy Twojego wsparcia. Zostań wakacyjnym darczyńcą!

15 osób wpłaciło 4270 zł

Podaruj dzieciom wakacje 43%

Śniadanie Wielkanocne dla Potrzebujących

Święta Wielkanocne to czas radości wypływającej ze Zmartwychwstania Chrystusa. Zazwyczaj spędzamy je w gronie rodzinnym, rozmawiając, modląc się, spożywając śniadanie wielkanocne. Jednak nie każdy ma taką możliwość… Razem z Wami kochani Darczyńcy chcemy dać namiastkę świętowania potrzebującym. Dlatego już w Wielką Sobotę 3 kwietnia 2021 organizujemy śniadanie wielkanocne dla bezdomnych i ubogich. Chcemy tym osobom podarować ciepły posiłek i paczkę, by udzielić realnej pomocy, a tym samym dać im radość. Dołącz do nas!

52 osób wpłaciło 2795 zł

Pomoc Potrzebującym 28%

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska wraz z Caritas Diecezjalnymi przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Dzięki Darczyńcom z Archidiecezji Lubelskiej, którzy wsparli akcję w ubiegłym roku sfinansowaliśmy m.in.: szkolne posiłki dla 40 dzieci na kwotę 29 264 złotych, w czasie zagrożenia epidemiologicznego zabraliśmy 100 dzieci na 10-dniowe wakacje. Dzięki ofiarności Polaków udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych (w tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli).

350 osób wpłaciło 20000 zł

Wesprzyj potrzebujące dzieci 100%

Paczka dla seniora

Znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 i wprowadzenie stref czerwonych na terenie naszej archidiecezji to sygnał do jeszcze większej troski o seniorów, osoby niepełnosprawne i chore. Od wielu miesięcy prowadzimy akcję #pomocdlaseniora podczas której nasi wolontariusze (ok.50 osób) pomagają podopiecznym w robieniu codziennych zakupów bez konieczności wychodzenia przez nich z domu (zakupy są im dostarczane pod drzwi). Jednak od wielu dniu obserwujemy wzmożone zapotrzebowanie nie tylko na pomoc w robieniu zakupów, ale także na bezpłatne otrzymywanie paczek żywnościowych. Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w ich zakupie.

45 osób wpłaciło 987 zł

Pomoc dla seniora 10%

Termomodernizacja Domu Spotkania w Dąbrowicy

Przedsięwzięcie polega na kompleksowej termomodernizacji budynku Domu Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Dąbrowicy. Koszty opiewają na blisko 2 mln, 90% kwoty otrzymaliśmy ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nasz wkład to 10% - blisko 200 tysięcy złotych. W dobie koronawirusa i przy wygaszeniu wszystkich naszych akcji społecznych tak trudnych do pozyskania. Drodzy Darczyńcy dzięki przeprowadzonym remontom znacząco ograniczymy koszty eksploatacyjne, które są dla nas jednym z największych wyzwań finansowych. Dodatkowo poprawimy komfort osób korzystających z gościnności Domu Spotkania - niepełnosprawnym, bezdomnym, dzieciom borykających się z chorobą, czy uzależnieniem jednego z rodziców, grupom rekolekcyjnym. Prosimy Państwa, by ten DOM stał się piękniejszy i by dalej mogło dziać się tam dobro, ze zdwojoną siłą.

1024 osób wpłaciło 70321 zł

Darowizna dom 35%

Pomoc dla Kajetana i jego rodziny

W Wielką Sobotę w domu Kajetana, jego mamy i babci z niewiadomych do dziś przyczyn rozprzestrzenił się pożar, który strawił cały ich dom. W jednej chwili rodzina straciła cały swój dobytek. W pomoc zebrania środków finansowych na odbudowę domu natychmiast włączyło się wiele wspaniałych osób, do akcji przystępuje również nasza organizacja. Drodzy Darczyńcy pokażmy im że nie zostawimy ich samych z tą tragedią, Nie pozwólmy, aby w dobie walki z koronawirusem zostali bez dachu nad głową i nadziei na jego odbudowę.

3 osoby wpłaciło 250 zł

Pomoc dla Kajetana i jego rodziny 1%

Zakup respiratora

Rozpoczynamy akcję charytatywną “Zanurzeni w miłości”, której celem jest zebranie środków pieniężnych na doposażenie polskich szpitali w dodatkowe respiratory, w tym dla nowopowstającego Oddziału Zakaźnego w Szpitala Neuropsychiatrycznwgo im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie na ul. Abramowickiej. Koszt jednego respiratora to 100 tysięcy złotych. W dobie walki z koronawirusem jest niezbędny do poniesienia, aby ratować ludzkie życie, zwłaszcza na nowopowstającym oddziale zakaźnym. Zachęcam zanurzenia się w miłość i do włączenia się zbiórkę finansową – apeluje ks. Wiesław Kosicki, dyrektor naszej organizacji.

2896 osób wpłaciło 105000 zł

Respirator 100%

Pomoc w czasie zagrożenia epidemiologicznego

Rosnące ceny żywności, brak ogólnopolskiej zbiórki żywności, brak obchodów Niedzieli Miłosierdzia – to wszystko sprawia, że nasza sytuacja finansowa jest BARDZO TRUDNA, mimo to wciąż pomagamy. Nie wiemy co przyniesie nam jutro, ale wiemy że z Waszym wsparciem wszystko przetrwamy. Drodzy Darczyńcy pomóżcie nam trwać na straży w służbie potrzebującym. Mimo zagrożenia epidemiologicznego codziennie sztab naszych wolontariuszy jest w pełnej gotowości, aby ruszyć na pomoc seniorom w robieniu zakupów. Każdego dnia wydajemy 200 posiłków osobom potrzebującym i przygotowujemy dla nich paczki żywnościowe, a nasz Ośrodek dla Osób Bezdomnych wciąż funkcjonuje – tak długo jak starczy nam środków finansowych. Dołącz do grona naszych Darczyńców i wspólnie z nami staw czoła epidemii.

949 osób wpłaciło 40487.9 zł

Pomoc w czasie zagrożenia epidemiologicznego 40%

Darowizna na cele statutowe

Każdego dnia wychodzimy naprzeciw ludzkim historiom i problemom. Wspieramy bezdomnych, biednych, bezrobotnych, samotnych, uchodźców. Walczymy ze zjawiskiem dziedziczonej biedy, przemocy, bezradności. Jesteśmy tam, gdzie człowiek traci cały swój dobytek w wyniku klęski żywiołowej. Naszą uwagę kierujemy na dzieci: dofinansowujemy leczenie i rehabilitację, wyjazdy letnie, dożywianie w szkołach, stawiamy nacisk na edukację. Przekaż darowiznę na cele statutowe i dołącz do drużyny Caritas.

256 osób wpłaciło 23644.93 zł

Darowizna na cele statutowe 47%

Pomoc dla Zdzisława Małysza

18 maja 2019 roku to dzień, w którym splot nieszczęśliwych wydarzeń całkowicie odmienił życie Zdzisława Małysza - komendanta Straży Ochrony Zwierząt w LUBLINIE. Wchodząc po schodach uległ poważnemu wypadkowi, który spowodował uraz rdzenia na wysokości C3-C4 oraz paraliż czterokończynowy. Po miesięcznym pobycie w szpitalu w Belgii (kraju wypadku), 21 czerwca b.r powrócił do Lublina, do szpitala SPSK 4, gdzie został podany kolejnej operacji. Do dziś przebywa na oddziale rehabilitacji. Mimo kiepskich rokowań, żona Pana Zdzisława, Pani Anna walczy o jego powrót do sprawności. Jedną z szans dla Pana Zdzisława jest wyjazd na 4 tyg. turnus rehabilitacyjny w specjalistycznym ośrodku k. Rzeszowa. W tej walce potrzebuje naszego wsparcia.

1 osoba wpłaciła 50 zł

Pomoc dla Zdzisława Małysza 0%

Remont Domu Zawierzenia Caritas w Firleju

Nasz cel to zebranie środków finansowych na remont i dostosowanie do wymogów PPOŻ naszego ośrodka nad Jeziorem Firlej – Domu Zawierzenia. To placówka, w której od ponad dwóch dekad w wakacje wypoczywa blisko 500 potrzebujących dzieci z naszej Archidiecezji. Bez wykonania koniecznego remontu Ośrodek zostanie zamknięty, a dzieci nie wyjadą na wakacje z Caritas. 

37 osób wpłaciło 1000 zł

Remont Domu Zawierzenia Caritas w Firleju 1%

HOSPICJUM DOMOWE W KRASNYMSTAWIE

Otocz opieką pacjenta Domowego Hospicjum w Krasnymstawie. Podaruj osobie chorej możliwość korzystania z profesjonalnej opieki medycznej w bezpiecznej, domowej atmosferze wśród najbliższych. W 2018 roku z takiej opieki skorzystało 63 osoby i ich bliskich.

2 osoby wpłaciło 64 zł

dla hospicjum 6%

DZIENNY OŚRODEK DLA OSÓB BEZDOMNYCH

Ufunduj pobyty w Dziennym Ośrodku dla Osób Bezdomnych. Około 100 osób dziennie potrzebuje skorzystać np. z łaźni, ogrzewalni – świetlicy, ciepłego posiłku w Anielskiej Przystani, opatrunku ran, czy porad psychologa.

2 osoby wpłaciło 300 zł

Dla Bezdomnych 3%

REHABILITACJA DLA SENIORÓW

Pomóż osobie starszej, często nawet samotnej na przywrócenie sprawności ruchowej. Podaruj jej również wyjście z domu i możliwość przebywania wśród innych ludzi w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie. Zaufaj nam, wśród życzliwych ludzi zdecydowanie szybciej się zdrowieje.

0 osób wpłaciło 0 zł

dla seniorów 0%

Fundusz Caritas Dzieciom

Pomagamy dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej – wspieramy ich naukę dodając im Skrzydeł (ogólnopolski program stypendialny), zapewniamy stypendia socjalne i wakacje, finansujemy dożywanie w szkołach, operacje i rehabilitację, a także organizujemy im wolny czas w naszych świetlicach. Ich przyszłość zależy od naszego wsparcia, a potrzeb jest wciąż tak wiele. Dołącz do nas i wspólnie walczmy o ich lepszą przyszłość.

22 osób wpłaciło 1100 zł

Fundusz Caritas Dzieciom 11%

Program Stypendialny Skrzydła

Ogólnopolski program obejmujący opieką finansową uczniów szkół podstawowych i średnich, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej. Przyznane środki rodzice/opiekunowie mogą przeznaczyć na: wyprawkę szkolną, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne (np. korepetycje, wyjście do kina/teatru itp.), odzież w tym sportową, obuwie sportowe, dojazdy do szkoły czy zakup sprzętu sportowego. Roczne stypendium dla jednego dziecka wynosi ok. 1.500 zł (zależne możliwości finansowych Caritas).

40 osób wpłaciło 5600 zł

Program Stypendialny Skrzydła 10%

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zgłoś się do ks. Pawła Tomaszewskiego

Skip to content