Przekaż darowiznę

Darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą podlegają odliczeniu od dochodu. Wystarczy dowód wpłaty na na nasz rachunek bankowy lub pokwitowanie odbioru darowizny, w którym jest potwierdzone przyjęcie kwoty darowizny.

Przelew tradycyjny

Numer konta (PLN):
46 1240 1503 1111 0000 1752 8351

SWIFT/BIC: PKOPPLPW IBAN: PL

Wpłaty w dolarach: 59 1240 1503 1787 0000 1752 8364

SWIFT/BIC: PKOPPLPW IBAN: PL

Wpłaty w euro: 72 1240 1503 1978 0000 1752 8377

Dane

Caritas Archidiecezji Lubelskiej
ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2
20-950 Lublin

Quick Donations

Donate in EUR

Donate in PLN

Donate in USD

Pomóż teraz

wystarczą trzy kliknięcia

Leczenie Filipa

Filip ma 12 lat. Jest bardzo radosnym i aktywnym dzieckiem, ale niestety urodził się z zespołem wad złożonych (z wadą kości miednicy i stopy oraz z krótszą nogą). Przeszedł już operacje, które miały pomóc mu wrócić do pełnej sprawności. Niestety podczas jednej z nich doszło do uszkodzenia nerwu i pogorszenia stanu zdrowia. Rodzicom proponowano różnego rodzaju zabiegi, endoprotezę biodra, a nawet blokadę wzrostu zdrowej nogi aby skrócenie tej chorej się nie nasiliło. W czerwcu br. Filip trafił do kliniki dr Paleya w Warszawie, która jest europejską częścią, znanego na całym świecie, instytutu ortopedii na Florydzie, gdzie po wnikliwych konsultacjach okazało się, że lekarze są w stanie przeprowadzić odpowiednią operację. Niestety jej koszt, a także koniecznej po niej 3 miesięcznej rehabilitacji wynosi ok 340 tys. zł. Rodzice nie są w stanie sami zebrać tak dużej sumy, dlatego apelujemy o Waszą pomoc!

osób wpłaciło zł

0%

UCHODŹCY

Po wybuchu wojny w Ukrainie przeżyliśmy wiele skrajnych stanów. Od paraliżującego strachu, złości, bezsilności, po piękne doświadczenie ludzkiej solidarności oraz nadziei. Mamy jednak poczucie, że wojna nam powszednieje. Od ponad roku przyzwyczajamy się do obecnej sytuacji, do bombardowań, śmierci, okrucieństwa. A przecież ta wojna nadal trwa! My robimy wszystko co w naszej mocy by towarzyszyć, pomagać tym, których bezpośrednio ona dotyka. Każdego dnia.  

358 osób wpłaciło 80683 zł

Pomoc Ukrainie 81%

OSOBY BEZDOMNE

Dużo trudu kosztowało nas, by w naszej siedzibie w Lublinie powstało miejsce dla osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Wiele miesięcy zbieraliśmy środki finansowe na remont i wyposażenie Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych. Dzięki wielu Darczyńcom mamy to. Bezdomni zadomowili się w naszych progach i od 2018 roku wspólnie tworzymy wspólnotę Caritas. Do dyspozycji mają salę, gdzie mogą zwyczajnie pobyć, odpocząć, porozmawiać, bez oceniania, wyśmiewania. Dodatkowo mogą skorzystać z łaźni, pralni, a w gabinecie pielęgniarskim opatrzeć swoje rany. A to wszystko w godnych warunkach. Z naszej Caritas nikt nie wyjdzie głodny. Każdy może otrzymać ciepły i pożywny posiłek w Anielskiej Przystani. Ponadto osobom wychodzącym z bezdomności możemy zaoferować mieszkania chronione znajdujące się w Dąbrowicy. Zagadnienie bezdomności jest od dłuższego czasu przez nas analizowane i wiemy, że chcemy w tym obszarze zrobić dużo, dużo więcej. Wiemy dla kogo to robimy. Pomóż nam otoczyć opieką osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością.

13 osób wpłaciło 1400 zł

Dla Bezdomnych 47%

SENIORZY

Spotkanie, rozmowa, czy spacer to jedna z najlepszych form pomocy. To skuteczna pomoc w walce z poczuciem osamotnienia. A inne dolegliwości szybciej leczą się w towarzystwie Dlatego naszą dumą jest Dzienny Dom Pomocy dla Seniora, gdzie osoby starsze biorą udział w organizowanych zajęciach, korzystają ze wsparcia psychologicznego, a co najważniejsze budują relacje. Ze swoje strony staramy się ze wszystkich sił, by samotne osoby starsze nigdy nie zostały bez pomocy. Pomagamy w prostych czynnościach np. wypełniając dokumenty, szukając informacji. Często też dbamy o zaopatrzenie w żywność i leki. Marzymy, żeby każdy osamotniony senior z Archidiecezji Lubelskiej znalazł u nas schronienie. Pomożesz nam w tym?

0 osób wpłaciło 0 zł

dla seniorów 0%

FUNDUSZ CARITAS DZIECIOM

Dzieci od zawsze zajmują szczególne miejsce w naszej lubelskiej Caritas. Otaczamy opieką te, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej – wspieramy ich naukę dodając im Skrzydeł (ogólnopolski program stypendialny), zapewniamy stypendia socjalne, sportowe i wakacyjne. Finansujemy dożywianie w szkołach, operację i rehabilitację, a także organizujemy im wolny czas w naszych świetlicach. I tak zwyczajnie z nimi jesteśmy i słuchamy. Towarzyszymy. Ich przyszłość w dużej mierze zleży od nas, dorosłych.

22 osób wpłaciło 1100 zł

Fundusz Caritas Dzieciom 37%

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I CHORE

To kolejna grupa ludzi, która jest bardzo ważna w naszej lubelskiej Caritas. Wielu pracowników i wolontariuszy robi co w ich mocy, by osobom chorym, niepełnosprawnym i ich rodzinom żyło się lepiej, wygodniej, weselej. Ale też zwyczajnie towarzyszą im w codzienności i otulają w kryzysach. Wszystko to dzieję się np. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chełmie, gdzie codziennie 60 uczestników korzysta z zajęć prowadzonych w różnych pracowniach: kulinarnej, krawieckiej, artystycznej, stolarskiej, muzycznej, ogrodniczej itp. W naszej placówce w Krasnymstawie pod okiem wykształconych i doświadczonych pracowników można skorzystać z rehabilitacji. W Lublinie wypożyczyć specjalistyczny sprzęt umożliwiający chorym funkcjonowanie w domu. Wiemy, że potrzeb osób niepełnosprawnych jest dużo, dużo więcej. Jako Caritas z programów wsparcia i bieżących darowizn nie możemy objąć swoją pomocą każdego kto się do nas zgłosi. Liczymy, że to się wkrótce zmieni z Twoją pomocą.

osób wpłaciło zł

0%

KOSZTY ADMINISTRACYJNE

W tym poście nie skupimy się na pięknych obrazach pomocy, nie opowiemy Wam historii o tym jak zmieniamy życie chorych, jak pomagamy uchodźcom, czy jak organizujemy transporty z pomocą humanitarną, wydajemy żywność, leki. Opowiemy, o tym, o czym i Wy zapewne zmagacie się w swojej codzienności. O rachunkach, fakturach, ogrzewaniu, wynagrodzeniach, remontach, wyposażeniu, opłatach za wodę, śmieci itp. To nie jest porywająca historia, ale bez tych podstaw my nie możemy robić WIELKICH RZECZY.  Bo przecież świetlica dla dzieci bez wyposażenia jest trochę smutniejsza, zimna ogrzewalnia dla bezdomnych nie ma sensu, a i nie dojedziemy do podopiecznych bez paliwa. A my pragniemy się ciągle rozwijać, zwiększać zakres naszej pomocy, podnosić kwalifikacje pracowników. I tak szczerze chcemy się z Tobą podzielić tą naszą trudnością. Potrzebujemy środków finansowych na codzienne rachunki, które musimy ponosić, a które są podstawą do naszej dalszej działalności.

osób wpłaciło zł

0%

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zgłoś się do ks. Pawła Tomaszewskiego

Skip to content