Dołącz do nas

Wspieraj nasze kampanie - przekaż 2%, zapal świecę Wilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, podziel się z bliskimi Chlebem Dobroci, zasadź Pole Nadziei, zbieraj nakrętki lub pobiegnij w Biegu Caritas. Opcji jest wiele!

zmieniaj świat razem z nami

wybierz interesująca Cię kampanię społeczną

Wpisz nasz numer KRS 00000204819 w swoim e-PIT i przekaż 1% z podatku. A później prosimy Cię o chwilę refleksji nad charytatywnością. Wyobraź sobie, że możesz przekazać 1% od serca (czyli równowartość 1% z podatku) każdego miesiąca. I to się dopiero nazywa niezwykle świadoma, regularna pomoc. A z taką pomocą, każdego miesiąca możemy robić 2 razy więcej dobra!

To co, wchodzisz w to?

Przekaż 2%

1% z podatku i 1% od serca

W 2019 roku

dzięki środkom pozyskanym z 2%:
  • poprawiliśmy jakość życia podopiecznych Hospicjum Domowego
  • rozbudowaliśmy pomieszczenia Dziennego Ośrodka dla Osób Bezdomnych - urządziliśmy salę szkoleniową

Biegi Caritas

Jeżeli lubisz biegać, pokonywać swoje bariery albo chcesz spalić trochę kalorii w dobrej sprawie to zostań zawodnikiem biegów Caritas. A jeżeli wolisz patrzeć jak inni się pocą to po prostu zasponsoruj ich bieg. Więcej informacji na stronie. Jeżeli chcesz, by w Twojej miejscowości odbył się taki bieg skontaktuj się z nami.

Przejdź na stronę akcji Biegi Caritas

Pobiegnij

jako zawodnik

pojedź

jako zawodnik

zostań

sponsorem

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Już XXVI edycja tego wyjątkowego dzieła, które swoją pomocą obejmuje potrzebujące dzieci w całej Polsce.

Akcja od dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu  każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje m.in. ciepłe posiłki oraz wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacyjnym (w naszej Archidiecezji to ok. 500 dzieci korzystających z uroków lata).

Akcja rozpoczyna się w I Niedzielę Adwentu trwa aż do Świąt Bożego Narodzenia. 

Pomóż nam

w dystrybucji świec - zgłoś się do nas lub do swojej parafii

Powiedz

jak największej liczbie osób o akcji i jej celach

Zostań wolontariuszem

Baranki Wielkanocne i Paschaliki w okresie Wielkiego Tygodnia

Każdego roku, w okresie Wielkiego Tygodnia nasza Caritas przeprowadza akcję „Pomoc Wielkanocna”, która polega na dystrybucji czekoladowego baranka oznaczonego logo Caritas. Dzięki temu nasza organizacja pozyskuje środki finansowe na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

Zdecydowana większość wiernych zanosi czekoladowego baranka wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaje on spożyty podczas wielkanocnego śniadania. Darczyńcy dodatkowo mają możliwość nabycia Paschalików, świec w kształcie walca z wizerunkiem Baranka Bożego.

Pomóż nam

w dystrybucji - zgłoś się do nas lub do swojej parafii

Powiedz

jak największej licznie osób o akcji i jej celach

Zostań wolontariuszem

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, a ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

Każdego roku, księża Dyrektorzy wraz z Księdzem Biskupem Mieczysławem Cisło udają się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, by wraz z personelem oraz pacjentami modlić się z okazji Światowego Dnia Chorego oraz wręczyć drobne upominki dla chorych.

Pomóż nam

w przygotowaniu prezentów dla pacjentów

Powiedz

jak największej licznie osób o akcji i jej celach

Zostań wolontariuszem

Wakacyjna Akcja Caritas

Dzięki akcji każdego roku z wypoczynku korzysta ok. 500 dzieci w wieku od 9 do 15 lat pochodzących z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, z placówek opiekuńczo – wychowawczych i rodzin zastępczych oraz dzieci polskiego pochodzenia z terenów Ukrainy i Białorusi. 

Pomóż nam

zostań opiekunem podczas wakacji - pamiętaj, że przygotujemy Cię do tej roli -

Zajęcia

przygotuj razem z nami plan zajęć i atrakcji dla dzieci

Zostań wolontariuszem

Zbiórki Żywności

Celem zbiórek jest zebranie żywności o przedłużonym terminie ważności. Z zebranych produktów przygotowywane są paczki, które trafią do najuboższych, chorych i bezdomnych mieszkańców naszego województwa.

W przeprowadzeniu Zbiórki pomogą nam jak zawsze niezawodne Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz wielu innych Wolontariuszy.  Wolontariusze wyróżniają się koszulkami z logo Caritas oraz identyfikatorami. Żywność  zbierana jest w takich miastach jak – Lublin, Chełm, Świdnik, Puławy i Krasnymstaw.

Pomóż nam

w przeprowadzeniu i przygotowaniu zbiórki

Przekaż żywność

podczas zbiórki

Zbieraj z nami

żywność w sklepie - zostań wolontariuszem akcji

przygotuj z nami

paczki dla potrzebujących

Zbieraj nakrętki

Akcję przeprowadzamy przez cały rok, zbieramy nakrętki plastikowe a potem czynimy dzięki nim dobro. Zebrane środki finansowe przeznaczamy na rozwój wolontariatu.

Pomóż nam

zorganizuj zbiórkę w domu, w szkole lub w miejscu swojej pracy

Zbieraj z nami

liczy się każdy kligoram

Powiedz

jak największej licznie osób o akcji i jej celach

Zostań wolontariuszem

Działaj teraz!

Zgłoś się do nas po więcej szczegółów

Skip to content