Pomoc dla dziecka

Szukasz pomocy dla dziecka?

W ramach Fundusz Caritas Dzieciom pomagamy dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej.

Zakres naszej pomocy zależy od sytuacji osoby składającej wniosek i możliwości finansowych Caritas.

świetlica środowiskowa

stypendia socjalne

dożywianie

wakacje

dofinansowanie operacji
i rehabilitacji

wyprawki
szkolne

program stypendialny Skrzydła

program stypendialny Sportowe Skrzydła

Głównym celem Funduszu Caritas Dzieciom jest pomoc dzieciom z terenu Archidiecezji Lubelskiej poprzez finansowanie:

• świetlicy środowiskowej w siedzibie Caritas;
  • dożywiania – ciepłych i pełnowartościowych posiłków;
  • wyprawek szkolnych;
  • stypendiów socjalnych;
  • wypoczynku letniego i zimowego;
  • operacji i rehabilitacji.

Więcej informacji pod numerem telefonu 81 532 95 71.

Świetlica środowiskowa dla dzieci od 7 do 18 roku życia

W naszej głównej siedzibie prowadzimy bezpłatnie świetlicę dla dzieci od 7 do 18 roku życia, w której zapewniamy opiekę w godz. 12.00-19.00 oraz szereg zajęć pozalekcyjnych m.in.:

• indywidualne korepetycje (szczególnie z  j. obcych i matematyki); spotkania z doradcą zawodowym i przedstawicielami zawodów; zajęcia umuzykalniające (taniec nowoczesny i ludowy); zajęcia programowania (robotyka); zajęcia sportowe (Taekwondo); 1 x m miesiącu wyjście do kina/muzeum; poradnictwo zawodowe i  zajęcia psychoprofilaktyczne.

Więcej informacji w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Lublinie lub pod numerem telefonu 728 844 088 lub 81 532 95 71. Zapraszamy do zapisów.

Program Stypendialny Skrzydła i Dwa Talenty

Ogólnopolski program obejmujący opieką finansową uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej.

Program obejmuje również opieką dzieci wyróżniające się swoimi w różnych dziedzinach sportu.

Program Stypendialny Sportowe Skrzydła

SPORTOWE SKRZYDŁA to program obejmujący opieką finansową uczniów szkół podstawowych, i średnich, którzy wyróżniają się swoimi talentami w różnych dziedzinach sportu

Przyznane środki mogą być przeznaczone na:

• wyprawkę szkolną;
  • odzież sportową;
  • obuwie sportowe;
  • korepetycje;
  • zajęcia sportowe;
  • opłatę za członkostwo w klubie sportowym;
  • obozy sportowe;
  • dojazdy do szkoły;
  • zakup sprzętu sportowego.

3 kroki do otrzymania pomocy

1.

Wypełnij wniosek o udzielenie pomocy doraźnej

We wniosku zbieramy informacje, które pomogą nam dopasować pomoc do Twoich potrzeb. Jeśli korzystasz z pomocy Ośrodków Pomocy Społecznej lub innych instytucji dostarcz nam ich decyzję o przyznaniu pomocy.

2.

Dostarcz wniosek do Caritas w Lublinie

Wypełniony wniosek dostarcza do nas na adres: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin (pokaż na mapie). Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 14.

Prosimy o czytelne i kompletne wypełnienie wniosku.

Do wniosku załącz:

• dokumenty o dochodach
  • dokumenty MOPR
  • zaświadczenia lekarskie
  • dokumentację medyczną (w przypadku dofinansowania operacji lub rehabilitacji)

3.

Poczekaj na decyzję

O decyzji zostaniesz poinformowany telefonicznie. Wiemy, że liczy się każda chwila, dlatego Twój wniosek rozpatrzymy tak szybko jak to jest możliwe.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zgłoś się do Marty