WAKACJE Z CARITAS ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ ROZPOCZĘTE

DSC_00085 lipca pierwsza grupa dzieci wyjechała na kolonie zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Najmłodsi wypoczywają w ośrodku „Dom Zawierzenia” nad Firlejem.
Na pierwszym turnusie przebywa sto dzieci. Kierownikiem koloni jest ks. Paweł Ciosmak. „Przyjeżdżam tu od 11 lat i nie wyobrażam sobie lata bez wakacji w Firleju. Dzieci są niesamowite. Często potrzebują pomocy, nie tylko materialnej, ale po prostu duchowej. Widzę jak z każdym dniem coraz bardziej angażują się na codziennych Mszach Świętych, z jak wielką radością śpiewają czy modlą się przed każdym posiłkiem. Nasze dzieciaki to dzieci z różnych rodzin, ubogich, wielodzietnych, patologicznych, domów dziecka. Cudowne jest to, jak się integrują, jak nawiązują przyjaźnie, które bardzo często trwają po skończonych koloniach. Oczywiście, bywają różne momenty, lepsze, gorsze, ale jeszcze nigdy nie zwątpiłem w to co robię i wiem, że żadne dziecko nie żałuje czasu spędzonego na koloniach. Ja będę przyjeżdżał tutaj, tak długo, ile tylko będę mógł”.
Dzieci aktywnie spędzają czas. Każdy dzień jest dokładnie zaplanowany przez wychowawców wolontariuszy. W ciągu tych kilku dni dzieci zwiedzały już Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, obejrzały spektakl przygotowany przez aktorów z Krakowa, wzięły udział w warsztatach muzycznych oraz zajęciach przygotowanych przez lubelską policję. A to tylko część atrakcji zaplanowanych dla najmłodszych podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
 
Nowy folder

 POMAGAJ RAZEM Z NAMI! Przekaż darowiznę na rzecz wakacyjnego wyjazdu naszych najmłodszych podopiecznych.
ZAPEWNIJ DZIECIOM NIEZAPOMNIANE WSPOMNIENIA! 
 
Środki finansowe można wpłacać na konto:
Caritas Archidiecezji Lubelskiej
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2
20 – 950 Lublin
PEKAO S.A. 96 1240 1503 1111 0010 5056 2610
 
 

Wypoczynek dzieci polonijnych z Ukrainy i Białorusi możliwy jest dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 roku”. Dzieci z Polski wypoczywają, dzięki wsparciu realizacji zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży w 2014 roku” Wojewody Lubelskiego w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty.

 logo
Bez tytułu
 

NAJNOWSZE WPISY

Ufunduj paczkę dla seniora
16 października 2020
Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne wolontariuszy
15 października 2020
Wydawanie paczek żywnościowych najuboższym
6 października 2020
Podziel się ciepłem z Carrefour
1 października 2020
Zbiórka żywności “TAK. POMAGAM!”
3 września 2020