Piknik Szkolnych Kół Caritas

8 czerwca, odbył się PIKNIK DLA WOLONTARIUSZY I OPIEKUNÓW SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS. W naszej siedzibie zagościły Szkolne Koła z: Lublina, Strachosławia, Dorohuska, Chełma, Czułczyc, Sawina i Wierzbicy. Celem pikniku było podsumowanie całorocznej pracy, docenienie zaangażowania naszych Wolontariuszy, podziękowanie Opiekunom za koordynację wszelkich działań i wspólna integracja.

Całe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 10:00 w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego przy Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie, w intencji wszystkich Wolontariuszy SKC i ich Opiekunów. W drugiej części odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „MAM TĘ MOC”, przyznanie wyróżnień, podziękowań i ciekawych nagród. Nie zabrakło oczywiście wielu atrakcji, które również były formą naszej podzięki. Na Wolontariuszy i ich Opiekunów czekały:

  • kiełbaski z grilla i inne przekąski,
  • dmuchany zamek,
  • bańki mydlane,
  • stoisko z watą cukrową i popcornem przygotowane przez grupę SMAL z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej,
  • zabawy taneczne prowadzone przez Dawida Modrzejewskiego,
  • fotobudka.

W tym roku w ramach konkursu „MAM TĘ MOC” Szkolne Koła Caritas zbierały materiały plastyczne (2784 sztuk), żywność (1,5 tony) oraz pieniądze (10 870 zł 68 gr), a także przygotowywały kartki wielkanocne, które trafiły do potrzebujących oraz do darczyńców (4150 sztuk). Udało im się zgromadzić również blisko 2 tony plastikowych nakrętek.

W całym konkursie udział wzięło 19 Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji.

Sytuacja na podium prezentuje się następująco:

III miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dorohusku,

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu,

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

GRAND PRIX: Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „ARKA” w Chełmie

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Wolontariuszom i ich Opiekunom za otwarte serca, piękne świadectwo wiary i każdą chwilę poświęconą działaniom na rzecz drugiego człowieka!

 

NAJNOWSZE WPISY

Pomoc dla Olusia!
22 lipca 2022
Kolonie Caritas 2022 na półmetku
22 lipca 2022
Praca dla INSTRUKTORA TERAPII ZAJĘCIOWEJ
20 lipca 2022
Praca dla KUCHARZA
18 lipca 2022
U naszych Darczyńców
14 lipca 2022

Archiwa

Skip to content