I Gala Darczyńców – relacja

DSC_0560W niedzielę 23 lutego w auli Domu Nadziei odbyła się I Gala Darczyńców Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Był to wyjątkowy wieczór. W czasie Gali podziękowaliśmy naszym Darczyńcom, wręczyliśmy statuetki „Pomocna Dłoń”, a na scenie Domu Nadziei wystąpili Monika Szostak, Łukasz Jemioła oraz Kabaret Świerszczychrząszcz. Galę uroczyście rozpoczął bp Artur Miziński, który odmówił modlitwę w intencji Darczyńców i przyjaciół Lubelskiej Caritas. Nasze statuetki „Pomocna Dłoń” przyznaliśmy w trzech kategoriach: „Darczyńca”, „Wspólnota Caritas” i „Wizerunek”.
W kategorii „Darczyńca” statuetkę otrzymała firma NARA Sp. z o.o., która wspiera program stypendialny „Skrzydła”, dzięki czemu ubogie dzieci i młodzież z terenu Archidiecezji Lubelskiej mogą spełniać swoje marzenia. Kolejną statuetkę wręczyliśmy firmie „POL-MAK” – w podkategorii firma odpowiedzialna społecznie. To dzięki jej wsparciu w 2013 roku aż 5 tys. ciepłych posiłków trafiło do potrzebujących dzieci. Pani Anna Małek otrzymała „Pomocną Dłoń” w podkategorii Darczyńca Regularny, a Pan Robert Krzyszczak, Ambasador każdej kampanii otrzymał statuetkę w podkategorii Przyjaciel Caritas.
Kolejna kategoria to „Wspólnota Caritas”. Są to osoby, które każdego dnia docierają do naszych podopiecznych. Służą im dobrym słowem, pocieszeniem, pomocą finansową i rzeczową. Pani Katarzyna Szczablewska – Siwek została wyróżniona statuetką w podkategorii Szkolne Koła Caritas. W podkategorii Parafialne Zespoły Caritas „Pomocną Dłoń” otrzymała Pani Maria Olech, a ks. Stanisław Dziwulski został Proboszczem Caritas.
Ostatnia kategoria w jakiej wręczyliśmy statuetki to „Wizerunek”. Medium, które wyemitowało o nas w 2013 r. najwięcej materiałów było Radio Lublin. Dlatego „Pomocną Dłoń” wręczyliśmy prezesowi Radia Lublin Panu Andrzejowi Szwabe.
Uhonorowaliśmy również Agencję Reklamową Modart Outdoor. To dzięki jej wsparciu kampanie „Kilometry Dobra” i „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” były promowane całkowicie za darmo. Redaktor TVP Lublin, Pani Anna Dąbrowska, która angażuje się w wiele naszych akcji otrzymała „Pomocną Dłoń” w podkategorii Dziennikarz.
Statuetkę specjalną I Gali Darczyńców otrzymał Pan Piotr Gąsławski, właściciel firmy Dalimex. Człowiek o ogromny sercu, wrażliwy, a zarazem niezwykle skromny, który zawsze służy radą, pomocą finansową i rzeczową dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Naszą Galę uświetnił wyjątkowy koncert Moniki Szostak i Łukasza Jemioły. Monika to młoda, zdolna artystka, laureatka wielu konkursów. Łukasz Jemioła to laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody i nagrody dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Ich solowe występy oczarowały naszych gości.
Specjalnie na tą okazję Monika i Łukasz połączyli swoje siły i wystąpili w duecie. Przygotowali piosenki będące aranżacją wierszy bł. Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego i ks. Wiesława Oszajca. Muzykę do nich napisał Łukasz Jemioła. Nam szczególnie do gustu przypadła piosenka pt. Dłonie będąca aranżacją wiersza bł. Jana Pawła II pt. „Kamieniołom”. Co ciekawe, już wkrótce będzie można ją usłyszeć na naszych stronach.
Na zakończenie wystąpił Kabaret Świerszczychrząszcz, który swoimi skeczami wprawił wszystkich w wyśmienity nastrój, a przy okazji pokazał ja wygląda „Kebab w PIT’cie”.
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Przyjaciołom Caritas Archidiecezji Lubelskiej, na których zawsze możemy liczyć i dzięki którym możemy pomagać!
Do zobaczenia za rok, na II Gali Darczyńców Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Dziękujemy!
 
 
 
 
 
 
 

NAJNOWSZE WPISY

Oferta pracy- trener zajęć usprawniania fizycznego
22 września 2021
Oferta pracy- prowadzenie zajęć kulinarnych
22 września 2021
Poszukujemy kierowcy
9 września 2021
Poszukujemy kucharza
8 września 2021
Pomoc dla Afgańczyków
3 września 2021
Skip to content