Rusza Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci

Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, z końcem czerwca rozpocznie się Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej. W tym roku dzieci będą wypoczywać na dwóch turnusach, od 29 VI do 8 VII oraz od 18 do 27 VIII, tradycyjnie ich miejscem wypoczynku będzie Dom Zawierzenia nad Jeziorem Firlej.

Oferta wypoczynku skierowana jest do dzieci z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, z placówek opiekuńczo – wychowawczym i rodzin zastępczych (w tym roku ze względu na epidemię z wypoczynku nie będą mogły skorzystać dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi i z Ukrainy). Chcemy, aby czas spędzony na wakacjach z Caritas był przepełniony miłością, nadzieją, rozmową, wspólnotą i Bogiem (na każdym turnusie obecny jest duszpasterz). Zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, festiwale piosenki, turnieje wiedzy, konkursy, to tylko część atrakcji i zajęć przygotowanych dla najmłodszych.

Cel to dodać “skrzydeł”.

Mimo, iż nasza sytuacja finansowa wciąż jest bardzo trudna, nie mogliśmy zrezygnować z zapewnienia wakacji dzieciom, dla których niekiedy kolonie z Caritas są jedyną formą wypoczynku w ciągu całego roku. Jednak organizacja wypoczynku w dobie epidemii nakłada na naszą organizację konieczność pokrycia dodatkowych kosztów związanych zapewnieniem bezpieczeństwa tj. zakupu chociażby środków ochrony osobistej czy płynów do dezynfekcji.

Drodzy Darczyńcy, w tej kwestii tak bardzo liczymy na Wasze wsparcie.

Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem Fundusz Caritas Dzieciom lub za pomocą płatności online.

Pomagam teraz

 

Środki ochrony osobistej można przekazywać bezpośrednio do naszej siedziby (wjazd od Al. Unii Lubelskiej 15), więcej informacji pod nr tel. 81 532 -95-71.

Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami zapewnimy bezpieczne i wyjątkowe wakacje potrzebującym dzieciom z naszej archidiecezji.

Pobyt dzieci w „Domu Zawierzenia” nad Firlejem współfinansowany jest w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego dotyczącego organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 przyznanej przez Wojewodę Lubelskiego w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty.

NAJNOWSZE WPISY

1% – cel to pomoc chorym
20 stycznia 2021
Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji
5 stycznia 2021
Podsumowanie XXVII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – wielkie wydarzenie charytatywne
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – w tym trudnym czasie dla potrzebujących
23 grudnia 2020