Ufunduj paczkę dla seniora

Znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 i wprowadzenie stref czerwonych na terenie naszej archidiecezji to sygnał do jeszcze większej troski o seniorów, osoby niepełnosprawne i chore.

Od wielu miesięcy prowadzimy akcję #pomocdlaseniora podczas której nasi wolontariusze (ok.50 osób) pomagają podopiecznym w robieniu codziennych zakupów bez konieczności wychodzenia przez nich z domu (zakupy są im dostarczane pod drzwi). Jednak od wielu dniu obserwujemy wzmożone zapotrzebowanie nie tylko na pomoc w robieniu zakupów, ale także na bezpłatne otrzymywanie paczek żywnościowych.

Z powodu panującej pandemii podczas minionej zbiórki „Tak. Pomagam!” zebraliśmy blisko 10 krotnie mniej darów niż w latach poprzednich, a skala zapotrzebowania na pomoc w postaci paczek żywnościowych z dnia na dzień  wzrasta.

Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w ich zakupie.

Pomagam teraz

 

Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem Paczka dla seniora lub za pomocą płatności online.

Szacujemy, że koszt jednej paczki wynosi ok. 40 zł, w jej skład wchodzi – olej, ryż, mąka, cukier, makaron, różnego rodzaju konserwy, przetwory, dżemy i inne produkty o przedłużonym terminie ważności. 

Gorąco apelujemy o wsparcie finansowe akcji lub o przekazanie w/w produktów do naszej siedziby przy Al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie.

 

Przypominamy, od 17 października w czerwonej strefie znajdują się: Lublin, Chełm oraz powiaty: lubelski, łęczyński, łukowski, puławski i świdnicki. Pozostałe powiaty znalazły się w strefie żółtej. Szczegółowe informacją dotyczące obostrzeń na stronie www.gov.pl.

 

NAJNOWSZE WPISY

Pomoc dla Olusia!
22 lipca 2022
Kolonie Caritas 2022 na półmetku
22 lipca 2022
Praca dla INSTRUKTORA TERAPII ZAJĘCIOWEJ
20 lipca 2022
Praca dla KUCHARZA
18 lipca 2022
U naszych Darczyńców
14 lipca 2022

Archiwa

Skip to content