Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Już w najbliższą niedzielę, 24 września- Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy!

Jako Caritas, od początku wojny staramy się być wsparciem zarówno dla osób, które postanowiły uciec do Polski i tutaj znaleźć schronienie, jak i dla tych, którzy pozostali w swoim kraju. Robimy co w naszej mocy, aby nasi bracia ze wschodu czuli się u nas dobrze i bezpiecznie. W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas AL, które wcześniej działało jak „Dom Przyjaźni” świadczymy pomoc psychologiczną, prawną, żywieniową, opiekuńczą (dla dzieci), wspieramy na drodze poszukiwania pracy, nauki języka polskiego, a także asymilacji. Dlatego też ten dzień będzie dla nas ważny. Mimo trwającej wojny, chcemy aby nasi podopieczni spędzili go w miłej i radosnej atmosferze.

Całe wydarzenie rozpoczniemy Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 11:30, a następnie przejdziemy do Domu Nadziei Caritas AL przy al. Unii Lubelskiej 15, gdzie odbędą się koncerty podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, a także różnorodne warsztaty: malowania na drewnie, origami, lego, dekorowania pierniczków i tworzenia bransoletek i breloków, prowadzone m.in. również przez naszych beneficjentów. Zapraszamy więc wszystkich bardzo serdecznie do celebrowania tego dnia razem z nami! A z racji tego, że w procesie całej pomocy, którą niesiemy uchodźcom, bardzo istotna jest dla nas integracja, do wspólnego świętowania zapraszamy także osoby z Polski.

A w przeddzień tego wydarzenia, ok. 100 uchodźców wyruszy na pielgrzymkę na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się o pokój na Ukrainie, ale także spotkać się z beneficjentami CPMiU Caritas z całej Polski.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adres mailowy: cpmiu@lublin.caritas.pl

Do zobaczenia 🙂

 

NAJNOWSZE WPISY

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
30 listopada 2023
Lokalne Targi Pracy i Edukacji Zawodowej
23 listopada 2023
Pierwszy transport z pakietami porodowymi wyjechał do Ukrainy!
21 listopada 2023
Obchody Światowego Dnia Ubogich
21 listopada 2023
Zawiadomienie
16 listopada 2023

Archiwa

Skip to content