Światło dla Ukrainy!

PRZEDŁUŻAMY AKCJĘ DO 13 LISTOPADA!


Czy wiesz, że świeca okopowa może służyć nie tylko do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń, ale także suszenia ubrań, gotowania czy podgrzewania posiłków, a wykonana z większej puszki może dawać nawet KILKANAŚCIE godzin ciepła?

Wojna w Ukrainie wciąż odbiera ludziom domy, poczucie bezpieczeństwa, bliskich, życie… Jako Caritas, chcąc wesprzeć najpotrzebniejsze rejony rozpoczynamy zbiórkę wosku, parafiny i puszek, z których powstaną właśnie świece okopowe (szczególnie przydatne na czas jesienno-zimowy). Zapalone światło to również symbol wsparcia i solidarności z naszymi braćmi ze wschodu.

Dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję! Materiały do świec prosimy dostarczać do naszego Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-16:00) do 13 listopada. W razie pytań prosimy o kontaktowanie się pod numer: 451 168 798.
Do Ukrainy zostaną przetransportowane zarówno gotowe świece wykonane przez naszych podopiecznych, jak również zebrane materiały potrzebne do ich przygotowania.

Parafinę, wosk i puszki można także dostarczać do naszego drugiego oddziału CPMiU w Puławach przy ul. Słowackiego 2/213, tel. kontaktowy: 884 600 992.

W imieniu naszych braci ze wschodu DZIĘKUJEMY ZA KAŻDE WSPARCIE! 

NAJNOWSZE WPISY

Lokalne Targi Pracy i Edukacji Zawodowej
23 listopada 2023
Pierwszy transport z pakietami porodowymi wyjechał do Ukrainy!
21 listopada 2023
Obchody Światowego Dnia Ubogich
21 listopada 2023
Zawiadomienie
16 listopada 2023
Trwa akcja „Bezpieczne porody łączą narody”
13 listopada 2023

Archiwa

Skip to content