Serduszko Emilki!

Emilia ma 2 latka i urodziła się z rzadką wadą serca Anomalią Ebsteina (mniej niż 0,5% wrodzonych wad serca). Anomalia Ebsteina to groźna wada, polegająca na przemieszczeniu się płatków zastawki trójdzielnej w stronę prawej komory. Wada jest bardzo rzadka i u każdego dziecka ma inną postać. Badania prenatalne nie wykazywały żadnych nieprawidłowości. W momencie, kiedy Emilia przyszła na świat otrzymała 10 pkt w skali Apgar. Niestety, po chwili jej stan diametralnie się zmienił. Saturacja zaczęła spadać, pojawiły się problemy z oddychaniem. Okazało się, że Emilka ma chore serce. Od razu przetransportowano ją do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Po miesiącu, kiedy udało się ustabilizować jej stan zdrowia została wypisana do domu. Aktualnie Emilka jest pod stała opieką kardiologiczną. Rodzice prowadzą konsultacje z lekarzami z Polski oraz ze specjalistami z ośrodka UPMC Children’s Hospital of Pittsburgh. Niestety, jej stan się pogarsza, a dalsze rokowania wskazują na konieczność przeprowadzenia poważnej operacji serduszka, która jest możliwa tylko w USA. Dzięki niej Emilka ma szansę na długie i piękne życie bez cierpienia, bólu i lęku. Aby jednak rodzice mogli pojechać z Emilką na operacje potrzebują ponad 1 000 000 zł!  Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia!

 

Pomóżmy Emilce wygrać tę walkę!

 

Emilka posiada własną stronę na Facebooku: Serduszko Emilki- licytacje (link: https://www.facebook.com/groups/serduszko.emilki )

Wpłat można dokonywać na nr konta bankowego: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem Emilia Taczała, lub za pośrednictwem PayU ➡️ (link do wpłat)

 

W imieniu Emilki i jej rodziców DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WPŁATĘ!

 

NAJNOWSZE WPISY

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
30 listopada 2023
Lokalne Targi Pracy i Edukacji Zawodowej
23 listopada 2023
Pierwszy transport z pakietami porodowymi wyjechał do Ukrainy!
21 listopada 2023
Obchody Światowego Dnia Ubogich
21 listopada 2023
Zawiadomienie
16 listopada 2023

Archiwa

Skip to content