Oddaj krew – uratujesz życie

Lipiec i sierpień to miesiące szczególnego zapotrzebowania na krew, dlatego lubelska Caritas przygotowuje kolejną akcję w ramach kampanii „Podaruj Kroplę Miłości”. Już w najbliższą niedzielę, 29 lipca, krew będzie można oddać w Milejowie.

 Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, które wspólnie z Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje akcję, stanie obok kościoła pw. Wniebowzięcia NMP (Milejów 118a). Krwiodawcy i ci, którzy chcieliby nimi zostać, będą mogli się tam zgłaszać między godziną 8.00 a 13.30. Zaproszona jest każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia. Do ambulansu trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem, adresem i numerem PESEL. Krew to nie jedyny dar z siebie, jaki tego dnia będzie można ofiarować chorym –  pracownicy RCKiK będą także zachęcać do wpisania się do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku.

Jak tłumaczy  ks. Andrzej Juźko, proboszcz milejowskiej parafii, data akcji nieprzypadkowo zbiega się w czasie z liturgicznym wspomnieniem patrona kierowców, św. Krzysztofa, które przypada kilka dni wcześniej. – Nasza wspólnota zawsze chętnie włącza się w dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Tak jest i tym razem, ale kampania „Podaruj Kroplę Miłości” ma dla nas dodatkowe  znaczenie: w dniu, w którym poświęcamy pojazdy w sposób szczególny myślimy o ofiarach wypadków drogowych, dla których często jedyną szansą na przeżycie jest podanie krwi. Poprzez zaangażowanie w akcję dzielenia się tym bezcennym lekiem, parafianie z Milejowa chcą dać świadectwo tego, że warto kochać bezinteresownie – wyjaśnia ks. Juźko.

Inicjatorem kampanii społecznej „Podaruj Kroplę Miłości” jest Caritas Polska. W archidiecezji lubelskiej pierwsza akcja w jej ramach odbyła się 26 lutego w Lublinie. Od tamtej pory lubelskiej Caritas i RCKiK udało się zebrać kilkadziesiąt litrów krwi.

NAJNOWSZE WPISY

Dzień Dobra 2024!
5 kwietnia 2024
Śniadanie Wielkanocne 2024
3 kwietnia 2024
Życzenia dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku!
27 marca 2024
Przekaż swoje 10 zł!
26 marca 2024
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących
20 marca 2024

Archiwa

Skip to content