Na chwilę zapomnieć o bólu

Prawie 700 upominków przygotowała Caritas Archidiecezji Lubelskiej dla małych pacjentów z okazji Światowego Dnia Chorego. Trafią one na odziały pediatryczne  wszystkich szpitali, które znajdują się na terenie archidiecezji lubelskiej.

Jednym z nich jest Dziecięcy Szpital Kliniczny im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie, gdzie uroczyste obchody Dnia Chorego odbędą się 14 lutego. Rozpocznie je o godz. 14.00 Msza św., której przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik. Po Eucharystii mali pacjenci zostaną zaproszeni do wspólnego śpiewania z zespołem muzycznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Na zakończenie każde chore dziecko otrzyma prezent od Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Światowy Dzień Chorego jest obchodzony od dwudziestu lat. Ustanowił go Jan Paweł II, wyznaczając na obchody 11 lutego, czyli dzień, w którym Kościół wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes.