Kurs języka niemieckiego dla kobiet chętnych podjąć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje kurs języka niemieckiego dla kobiet chętnych podjąć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Kurs obejmuje 120 godzin lekcyjnych i pod względem merytorycznym przygotowuje opiekunki do pracy w Niemczech. Jego koszt to 500zł. Początek kursu planowany jest 7 maja 2018 roku (gdy zbierze się minimum 15-osobowa grupa), natomiast rekrutacja uczestniczek rozpocznie się 5 kwietnia 2018 roku.  

Caritas Archidiecezji Lubelskiej już od 9 lat uczestniczy w projekcie „Wyjść z szarej strefy” w ramach którego chętne kobiety mają możliwość podjęcia legalnej pracy na terenie Niemiec. Opiekunki zatrudniane są przez rodziny niemieckie na podstawie umowy o pracę, są ubezpieczone i odprowadzane są im składki emerytalne. Na miejscu mogą liczyć na wsparcie koordynatora, który mówi po polsku i wspiera opiekunkę w załatwieniu wszelkich formalności i w razie problemów komunikacyjnych z rodziną. Wysokość wynagrodzenia to 1.701,00 Euro brutto. Większość diecezji niemieckich organizuje również darmowe kursy języka niemieckiego. Warto dodać, że po 5 przepracowanych latach w Niemczech(na podstawie umowy o pracę) po osiągnięciu wieku emerytalnego opiekunkom przysługują dodatki do emerytury polskiej w wysokości ok 200 Euro.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie kobiety, które chciałyby wziąć udział w kursie języka niemieckiego, ale także te, które znają język, mają doświadczenie w opiece i chciałyby podjąć pracę jako opiekunka za pośrednictwem Caritas. Więcej informacji na temat szkolenia i wyjazdu pod numerem telefonu 668 770 774 oraz w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15. Osoba do kontaktu: p. Monika Matacz. Dodatkowe informacje dotyczące programu na stronie internetowej: https://carifair.de/pl

NAJNOWSZE WPISY

Dzień Dobra 2024!
5 kwietnia 2024
Śniadanie Wielkanocne 2024
3 kwietnia 2024
Życzenia dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku!
27 marca 2024
Przekaż swoje 10 zł!
26 marca 2024
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących
20 marca 2024

Archiwa

Skip to content