Kilometry dobra

Rozpoczęcie kampanii w obiektywie.

[imagebrowser id=5] 

 Próba pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet to kampania, którą Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje, aby zebrać środki potrzebne do stworzenia Funduszu Pomocowego dla D­zieci, w którym obecnie szczególny nacisk jest skierowany na dożywianie dzieci i młodzieży z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

  Rekord polega na zebraniu i ułożeniu jak najdłuższego ciągu stworzonego z jednonominałowych monet,w tym przypadku 1zł. Monety te muszą pozostawać ze sobą w ścisłym kontakcie, połączone za pomocą taśmy klejącej. Obecny Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75.24 km składający się z 4.5 miliona jedno centówek euro. Aby pobić Rekord Guinnessa Caritas Archidiecezji Lubelskiej musi ułożyć min. 75.25 km ciągu jednonominałowych monet, a więc zebrać ponad 3 311 000 monet o nominale 1 zł.

    Oficjalne rozpoczęcie kampanii miało miejsce w 22 sierpnia o godzinie 16-45. Spod Hotelu Europa  wyruszyła barwna parada, z muzyką djembe w tle. Podczas pochodu Krakowskim Przedmieściem zbierane już były pierwsze złotówki. O 17 pod Trybunałem Koronnym nastąpiło symboliczne otwarcie kampanii przez Ks. Dyr. Wiesława Kosickiego, który powiedział ,,(…) chcemy stworzyć Fundusz Pomocowy dla Dzieci, z którego będą finansowane bardzo szerokie działania, począwszy od dożywiania, a skończywszy na finansowaniu rehabilitacji czy operacji. Chcemy pobić Rekord Guinnessa budując dobro!” Następnie Pani Ania Dąbrowska zaprosiła do ułożenia pierwszego metra naszego Darczyńcę – Restaurację Sielsko Anielsko i zabawa ruszyła na dobre!  Układanie monet, djembe, występ żonglerów i wspólne budowanie dobra. Przez blisko 40 minut udało nam się ułożyć 24 metry, czyli blisko 1056 zł!

 

   Finał kampanii, czyli wielkie układanie złotówek odbędzie się 22 września 2013 na Placu Zamkowym, gdzie Caritas Archidiecezji Lubelskiej podejmie próbę pobicia Rekordu Guinnessa. Zaczynamy wielkie odliczanie!

   Jeżeli chcesz włączyć się w kampanię to odwiedź naszą stronę (kliknij tu), za pomocą której przekażesz nam swoje złotówki! Możesz je również wrzucić do puszek Caritas w sklepach Piekarni Grela i POLA, jak i w Parafiach. Pamiętaj, liczy się każda złotówka. 

  Patronat honorowy nad Kampanią objął Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman. Do kampanii przyłączył się również Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie.

 
 

NAJNOWSZE WPISY

XXVII Światowy Dzień Chorego – przyjdź na mecz MKS Perła Lublin i włącz się w zbiórkę
27 stycznia 2020
„Jak skutecznie i mądrze pomagać” – szkolenie dla wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół
20 stycznia 2020
Ferie z Panem Bogiem w Centrum Charytatywnym Caritas
20 stycznia 2020
Wolontariusz Roku
14 stycznia 2020
Zapraszamy na II Charytatywny Bal Sportowca Lubelszczyzny
9 stycznia 2020