Jak przekazać 1% na rzecz naszej organizacji po 15 lutym 2019 roku? Rewolucja w 1%

Od 15 lutego 2019 r. podatnicy rozliczający się na formularzach PIT-37 i PIT-38 sprawdzą swojego PIT-a na elektronicznym Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Co to oznacza w praktyce?
Jak przekazac 1% podatku wybranej OPP w usludze Twoj e-PITPIT zostanie automatycznie i bezpłatnie przygotowany przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową (nie ma konieczności przygotowywania go samemu lub z pomocą np. biura księgowego);
Twój e-PIT będzie dostępny dla Ciebie od 15 lutego do 30 kwietnia 2019r. elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.
Na portalu, po zalogowaniu się w usłudze będzie czekał na Ciebie twój e-PIT. To system automatycznie przygotuje i udostępni dla podatnika zeznanie roczne. Usługa wykorzystuje przy tym wyłącznie te dane, które posiada administracja skarbowa. Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej. OZNACZA TO W PRAKTYCE np. że jeżeli rok temu przekazałeś 1% na rzecz Caritas Archidiecezji Lubelskiej to system automatycznie wpisze KRS Caritas ponownie w tym roku, a jeżeli nie przekazałeś rok temu 1% na rzecz naszej organizacji, to aby to zmienić, będziesz musiał zalogować się do systemu i podać nasz nr KRS 0000204819;

Jak to dokładnie zrobić?

dla pozostałych podatników nie rozliczających się na za pomocą formularza PIT-37 i PIT-38 zasady rozliczenia nie ulegają zmianie, wciąż zatem można to zrobić w specjalnie przygotowanym dla nas programie do rozliczeń PIT (kliknij tu, aby z niego skorzystać).
Dla naszej organizacji, to bardzo istotna zmiana, wymagająca od nas wzmożonej akcji informacyjnej. Aby dalej skutecznie pomagać potrzebującym musimy dotrzeć z tą informacją do jak największej liczby podatników. Prosimy zatem o pomoc w rozpropagowaniu tej informacji.
Więcej o zmianach na stronach Ministerstwa Finansów oraz portalu Podatki.gov.pl – jak przekazać 1%.

Naszym celem tegorocznej kampanii 1% jest:

pozyskanie środków finansowych na rozbudowę Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych (więcej o Ośrodku przeczytasz tu).
poprawienie jakość życia podopiecznych Domowego Hospicjum (zwiększenie ilości wizyt lekarskich i pielęgniarskich).
1%_

PIT -37 i PIT – 38 dla kogo?

Najbardziej popularny, PIT-37 (dochody z tytułu umowy o pracę, umowę zlecenie i o dzieło) wybierają podatnicy rozliczający się m.in. pracę, zlecenia i zasiłki opodatkowane wg skali. Przeznaczony jest zatem dla podatników mających tylko przychody uzyskiwane i rozliczane za pośrednictwem płatników. PIT-37 to typowy formularz składany przez pracowników, zleceniobiorców i te osoby, którym zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik (np. pracodawca czy zleceniodawca).

PIT-38 wybierają podatnicy do rozliczenia przychodów kapitałowych. Do przychodów z kapitałów pieniężnych zalicza się między innymi: odsetki od depozytów bankowych, lokat lub innych form oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, przychody z obrotu papierami wartościowymi, jak również dywidendy i inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.

NAJNOWSZE WPISY

Program „Na codzienne zakupy”
22 maja 2023
Przyroda. Poczuj i pokochaj!
11 maja 2023
Wakacyjna Akcja Caritas
9 maja 2023
Serduszko Karolci
27 kwietnia 2023
Podsumowanie Dnia Dobra
25 kwietnia 2023

Archiwa

Skip to content