Ciepły posiłek dzięki Caritas i Carrefour

Aż 12 tys.  pełnowartościowych posiłków zapewni Fundacja Carrefour sześćdziesięciorgu podopiecznym świetlic prowadzonych przez lubelską Caritas.  Wszystko w ramach drugiej edycji ogólnopolskiego programu „Dożywianie z Carrefour”.

Pomoc trafi do dwóch placówek na terenie Lublina: świetlicy opiekuńczo-wychowawczej „Promyk” przy ul. Odlewniczej 11a oraz świetlicy przy parafii Św. Michała Archanioła na ul. Fabrycznej 19. Do pierwszej z nich regularnie uczęszcza ponad trzydzieścioro dzieci, które mogą tam liczyć na pomoc przy odrabianiu lekcji. Druga jest prowadzona wspólnie przez parafię i Akcję Katolicką. Korzysta z niej podobna liczba uczniów, które objęte są pomocą pedagogiczną i psychologiczną. – W imieniu lubelskiej Caritas wyrażam wdzięczność firmie Carrefour za społeczne zaangażowanie nakierowane na zapobieganie wykluczeniu społecznemu dzieci. Chciałbym też serdecznie podziękować dyrektorowi hipermarketu Carrefour w Lublinie panu Krzysztofowi Pastuszakowi za życzliwość i dodatkowe zaangażowanie w działania na rzecz dzieci ze świetlic w naszym mieście – mówi ks. Adam Raczkowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Fundacja Carrefour, która powstała w 2000 roku a jej misją jest niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, dożywianie oraz działanie na rzecz integracji zawodowej, program dożywiania dzieci w świetlicach Caritas wspiera od 2011 r. Podczas pierwszej edycji objął on 33 placówki w różnych miastach Polski. Dzięki przekazanemu grantowi w wysokości 770 000 zł ufundowanych zostało 165 422 posiłków dla 825 dzieci. Druga edycja to pomoc skierowana do 1200 dzieci, uczęszczających do 40 świetlic. Dzięki tegorocznemu dofinansowaniu w wysokości 1,5 mln zł ufundowanych zostanie blisko 250 000 posiłków.

– W 2011 roku udało nam się wspólnie z Caritas zapewnić blisko 165 500 posiłków. Powodzenie programu nie byłoby możliwe, gdyby nie owocna współpraca wszystkich, w tym zwłaszcza lokalnych partnerów projektu – mówi Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska. – Dzięki naszemu programowi realizujemy jeden z celów Fundacji Carrefour, jakim jest przeciwdziałanie niedożywieniu i zmniejszenie problemu głodu wśród dzieci – dodaje.

Sieć świetlic na terenie całej Polski Caritas prowadzi we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas, parafiami i organizacjami kościelnymi oraz szkołami. W wielu miejscowościach są one jedynym miejscem, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzić czas po zakończeniu zajęć w szkole. W całym kraju ze świetlic Caritas korzysta ponad 47 tys. dzieci.

Dodatkowe informacje:

Jerzy Nowak, tel.: 22 563 32 21, e-mail: biuroprasowe@carrefour.com
Maria Cieślikowska, Carrefour Polska: e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com
Na zdjęciu prezes Carrefour Polska Jean Anthoine i dyrektor Caritas Polska  ks. Marian Subocz