Chleb Dobroci i Paschaliki w okresie Wielkiego Tygodnia – dla potrzebujących

Chleb Dobroci

W okresie Wielkiego Tygodnia jak co roku Caritas będzie przeprowadzać akcję „Chleb dobroci”, która polega na dystrybucji symbolicznego chlebka oznaczonego logo Caritas. Dzięki temu nasza organizacja pozyskuje środki finansowe na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej. Zdecydowana większość wiernych zanosi Chleb Dobroci wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaje on spożyty podczas wielkanocnego śniadania.   

W tym roku dodatkowo Darczyńcy będą mieli możliwość zakupienia Paschalików, świec w kształcie walca z wizerunkiem Baranka Bożego .

W 2017 roku, dzięki hojności Darczyńców Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadziła ponad 33 tysiące chlebków. Środki zostały przeznaczone na zakup paczek żywnościowych dla podopiecznych Caritas.

Chleb Dobroci oraz Paschaliki, w okresie Wielkiego Tygodnia można nabywać w parafiach Archidiecezji Lubelskiej, w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy Al. Unii Lubelskiej 15 oraz przy kościele Ojców Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.

NAJNOWSZE WPISY

Program „Na codzienne zakupy”
22 maja 2023
Przyroda. Poczuj i pokochaj!
11 maja 2023
Wakacyjna Akcja Caritas
9 maja 2023
Serduszko Karolci
27 kwietnia 2023
Podsumowanie Dnia Dobra
25 kwietnia 2023

Archiwa

Skip to content