Caritas Polska rozpoczyna przyjmowanie żywności objętej rosyjskim embargiem

jablkaDzięki ustaleniom ogłoszonym przez Agencję Rynku Rolnego 9 września br. Caritas Polska może rozpocząć się proces przyjmowania żywności w ramach „Tymczasowego nadzwyczajnego wsparcia producentów owoców i warzyw”.
Producent, który wcześniej zadeklarował, że przekaże żywność do nieodpłatnej dystrybucji może zgłosić się do Caritas Polska. Tu zostanie mu wskazany któryś z 44 magazynów Caritas na terenie Polski, do których żywność może być przesłana. W magazynie przeprowadzony będzie odbiór jakościowy. Z dokumentem przekazania żywności producent może zgłosić się do Agencji Rynku Rolnego po rekompensatę, która obejmuje towar, pakowanie i transport.
Ta żywność na pewno pomoże osobom, które korzystają z pomocy Caritas – są to osoby ubogie korzystające z usług kuchni, jadłodajni oraz punktów pomocy potrzebującym – powiedział sekretarz Caritas Polska ksiądz Marek Dec.
W Polsce funkcjonuje ponad 100 jadłodajni Caritas, kilkadziesiąt świetlic socjoterapeutycznych, w których prowadzi się dożywianie dzieci oraz kilkaset punktów dystrybucji żywności.
źródło: Caritas.pl
W celu przekazania żywności prosimy kontaktować się z Biurem Caritas Polska, z koordynatorem: Panią Elżbietą Sztabler, e-mail: esztabler@caritas.pl, tel. +48 22 3348503.

NAJNOWSZE WPISY

Program „Na codzienne zakupy”
22 maja 2023
Przyroda. Poczuj i pokochaj!
11 maja 2023
Wakacyjna Akcja Caritas
9 maja 2023
Serduszko Karolci
27 kwietnia 2023
Podsumowanie Dnia Dobra
25 kwietnia 2023

Archiwa

Skip to content