Caritas nietypowo

Co zrobić, żeby zostać wolontariuszem, kto może skorzystać z pomocy Biura Aktywizacji Bezrobotnychoraz jak szybko i łatwo rozliczyć PIT – tych i wielu innych przydatnych informacji udzielała lubelska Caritas podczas Targów Instytucji Sektora Ekonomii Społecznej. Na naszym stoisku znaleźli coś dla siebie zarówno najmłodsi, jak i najstarsi.

Podczas Lubelskich Targów Instytucji Sektora Ekonomii Społecznej, które odbyły się w Lublinie 10 i 11 marca, zaprezentowały się m. in. fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne. Caritas Archidiecezji Lubelskiej należała wśród nich do organizacji o najdłuższym stażu i największym doświadczeniu w niesieniu pomocy potrzebującym. Przy naszym stoisku pracownicy i wolontariusze udzielali  informacji o tym jak działa Caritas, komu pomagamy i jak włączyć się w nasze działa charytatywne.  Zachęcaliśmy do oddawania krwi w ramach akcji „Podaruj Kroplę Miłości”, a także prosiliśmy o wsparcie Caritas Archidiecezji Lubelskiej poprzez przekazanie 1 % podatku.

 Każdy odwiedzający dostawał upominek: dzieci i młodzież – bransoletki „Jestem wolontariuszem”, a starsi – płyty z programem do rozliczania się z fiskusem oraz kalendarze Caritas.


NAJNOWSZE WPISY

Program „Na codzienne zakupy”
22 maja 2023
Przyroda. Poczuj i pokochaj!
11 maja 2023
Wakacyjna Akcja Caritas
9 maja 2023
Serduszko Karolci
27 kwietnia 2023
Podsumowanie Dnia Dobra
25 kwietnia 2023

Archiwa

Skip to content