Zakończyliśmy projekt „Bezpieczne porody łączą narody”

„Bezpieczne porody łączą narody” to akcja, która została zorganizowana z projektu „Pomoc Humanitarna 2023” finansowanego z dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach polskiej współpracy rozwojowej, dzięki której mieliśmy możliwość wyposażenia szpitali w małych miejscowościach w Ukrainie w najbardziej potrzebny sprzęt do bezpiecznego przyjmowania dzieci na świat. 

Łączna wartość projektu wyniosła prawie 2 mln zł!

To przeogromne wsparcie finansowe pozwoliło nam na zakup przedmiotów, które szpitale wskazały jako najbardziej deficytowe i niezbędne do codziennej pracy położnych i pielęgniarek. Są to m.in. jednorazowe zestawy porodowe i do cesarskiego cięcia, strzykawki, cewniki, wzierniki, wenfolny, aparaty do kroplówek i do przetaczania krwi, nici chirurgiczne, środki opatrunkowe i higieniczne, wyprawki dla noworodków i mam, jednorazowe rękawiczki, fartuchy i pościel, krzesła i wózki transportowe, a także echosondy do pomiaru tętna płodu, czy aparaty KTG.

W ramach projektu wysłaliśmy 5 transportów humanitarnych, które zaopatrzyły 4 szpitale w Ukrainie w miejscowościach: Żmerynka, Sarny, Lyubimivka i Bar.

Dziękujemy za ogromne wsparcie tej wyjątkowej inicjatywy!

Wyrazy wdzięczności przekazujemy także pielęgniarkom i położnym z województwa lubelskiego i podkarpackiego, zrzeszonym w Polskim Towarzystwie Pielęgniarskim i Polskim Towarzystwie Położnych, które były inicjatorkami całej akcji!

Chcesz w dalszym ciągu wspierać nasze działania na rzecz pomocy Ukrainie? Dołącz do grona regularnych Darczyńców! -> kliknij i przekaż darowiznę!

 

NAJNOWSZE WPISY

Wojna wciąż trwa! 2 lata pomocy Ukrainie
23 lutego 2024
Zbiórka na rehabilitację Aleksa
23 lutego 2024
Oferta pracy dla Terapeuty w SOW
19 lutego 2024
XXXII Światowy Dzień Chorego
14 lutego 2024
„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
8 lutego 2024

Archiwa

Skip to content