Wigilia Miłosierdzia Caritas – w tym trudnym czasie dla potrzebujących

24 grudnia o godz. 10.00  odbędzie się w naszej siedzibie wyjątkowe wydarzenie. Będzie to Wigilia Miłosierdzia Caritas, która zgromadzi osoby potrzebujące. Ze względu na sytuację epidemiczną oraz obostrzenia związane z koronawirusem odbędzie się w zmienionej formie.

Bez wspólnego spożywania posiłków, z zachowaniem dystansu społecznego i przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad DDM (dezynfekcja, dystans i maska) osobom potrzebującym będą wydawane paczki żywnościowe, opłatek oraz ciepłe dania na wynos (bez możliwości spożycia ich na miejscu). Oczywiście nie zabraknie kolędowania i wspólnej modlitwy.

Postawiliśmy sobie za punkt honoru naszej organizacji, aby zorganizować Wigilię dla osób potrzebujących, w zmienionej formie i przy zachowaniu zasad DDM. Mamy nadzieję, że w tym trudnym dla nas wszystkim czasie to wydarzenie wniesie nadzieję w serca wszystkich osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, bo przecież Boże Narodzenie to czas radości z narodzin Pana – podkreśla ks. Wiesław Kosicki.

Miejsce spotkania – Caritas Archidiecezji Lubelskiej (dziedziniec), Al. Unii Lubelskiej 15 – wejście od Targu pod Zamkiem, 24 XII godzina 10:00

INFORMACJA DLA OSÓB UCZESTNICZĄCYCH:

  • podczas spotkania będzie bezwzględnie przestrzegana zasada DDM (dezynfekcja, dystans i maska), zasada trzeźwości, nie będzie wspólnego spożywania posiłków.
  • każda osoba uczestnicząca w Wigilii otrzyma jeden „bon” uprawniający do odbioru paczki żywnościowej.

POMÓŻ NAM ZORGANIZOWAĆ WIGILIĘ

Tak wielkie wydarzenie charytatywne potrzebuje wsparcia Darczyńców, którzy mogą zaangażować w jego organizację na trzy sposoby:

  • przekazując darowiznę – dla wielu potrzebujących Wigilia to jeden z najtrudniejszych dni w roku, zwłaszcza teraz w czasie pandemii koronawirusa. Szacujemy, że koszt ugotowania i zapakowania ciepłych posiłków na wynos (barszcz oraz kapusta postna) wynosi ok. 10 zł.;
Pomagam teraz

 

  • służąc potrzebującym podczas Wigilii – potrzebujemy wsparcia wolontariuszy. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś spędzić ten wyjątkowy wigilijny dzień na pomocy innym, skontaktuj się z nami  bezpośrednio pod nr telefonu 668 770 774, e-mail: wolontariat.lublin@caritas.pl. Twoja pomoc będzie niezbędna przy pracach porządkowych, cateringowych oraz wydawaniu paczek. Potrzebujemy Twojego uśmiechu;
  • przekazując dary żywnościowe – podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości tj. mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. To z nich przygotujemy paczki.

Jest tak wiele możliwości, aby tworzyć Wigilię Miłosierdzia wspólnie z nami.

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję diecezjalnych Caritas, które od wielu lat w innych miastach Polski organizują podobne wydarzenia m.in. w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku. Coroczna akcja Caritas gromadzi w całej Polsce niemal 10 tys. osób, dla których to jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny

Głównym organizatorem wydarzenia jest  Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Głównym sponsorem paczek żywnościowych dla potrzebujących jest:

Sponsorem ciepłego posiłku dla potrzebujących podczas Wigilii oraz paczek żywnościowych jest:

 

 

NAJNOWSZE WPISY

Oferta pracy dla Terapeuty w SOW
19 lutego 2024
XXXII Światowy Dzień Chorego
14 lutego 2024
„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
8 lutego 2024
Zbiórka na leczenie Łukasza
1 lutego 2024
Podsumowanie XI Gali Caritas!
24 stycznia 2024

Archiwa

Skip to content