Wczaso-rekolekcje ponad 100 wolontariuszy naszej Caritas

Jak co roku ponad 100 wolontariuszy naszej Caritas  rozpoczyna swoje wakacje wczaso-rekolekcjami w Domu Zawierzenia nad Firlejem. Jest to nasz wyraz wdzięczności za ich pracę oraz okazja do integracji Szkolnych Kół Caritas.

            Zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, festiwale piosenki, turnieje wiedzy, konkursy, to tylko część atrakcji i zajęć przygotowanych dla uczestników. Chcemy, aby czas spędzony z Caritas był przepełniony miłością, nadzieją, spotkaniami z Bogiem i wypoczynkiem. To również wyjątkowa okazja do podziękowania za rok wytężonej pracy na rzecz podopiecznych naszej organizacji. To właśnie dzięki wolontariuszom, nasze akcje pomocowe z roku na roku zwiększają swój zasięg i obejmują coraz większą rzeszę potrzebujących.

Wolontariat rozwija. Dzięki zaangażowaniu w Szkolnym Kole Caritas pomagam innym i przede wszystkim sobie. Rozwijamy się, poznajemy osoby o wartościach bliskich naszemu sercu, kreujemy akcje pomocowe i wzajemnie motywujemy się do działania. To ważne, aby w życiu widzieć więcej, niż czubek własnego nosa – podkreśla Kasia, wolontariuszka Caritas.

Podczas tygodniowego pobytu nad formacją duchową wolontariuszy czuwa ks. Marcin Grzesiak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Codzienna Msza Święta, spowiedź oraz czas przepełniony rozmową i zabawą, to środek do celu, jakim jest Bóg.

Caritas to przede wszystkim wspólnota ludzi skupionych wokół miłosierdzia. To ważne, aby w młodych ludziach pielęgnować wrażliwość na los osób potrzebujących za pomocą modlitwy i bliskości z Bogiem. – podkreśla ks. Marcin.

Kolejnym, obowiązkowym punktem wypoczynku są kąpiele słoneczne, wodne i oczywiście EURO 2016. Mówiąc wprost coś dla dziewcząt i chłopców. Nie zapominamy również o edukacji – słowne igraszki, czyli nauka języka niemieckiego, warsztaty motywacyjne oraz nauka pierwszej pomocy, to tylko niektóre propozycje przygotowane dla wolontariuszy. W tym miejscu, nie sposób nie docenić koordynatorki wolontariatu Joanny Skólimowskiej, która przez przeszło miesiąc, mimo sesji egzaminacyjnej na studiach, dokładała wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Cieszymy się, że naszą Caritas tworzą tak wyjątkowe młode osoby.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

NAJNOWSZE WPISY

Dzień Dobra 2024!
5 kwietnia 2024
Śniadanie Wielkanocne 2024
3 kwietnia 2024
Życzenia dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku!
27 marca 2024
Przekaż swoje 10 zł!
26 marca 2024
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących
20 marca 2024

Archiwa

Skip to content