Ofiaruj swój czas i wiedzę dzieciom – zostań ich wychowawcą podczas kolonii

Tradycyjnie, jak co roku, Caritas Archidiecezji Lubelskiej w lipcu i sierpniu zabiera potrzebujące dzieci na dwanaście dni dobrej zabawy, na niezliczone okazje do cieszenia się urokami lata i wypoczynek w pięknych miejscach Lubelszczyzny. Na czterech turnusach kolonijnych wypocznie blisko pięćset dzieci.

Ofertę wypoczynku kierujemy do dzieci z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, z placówek opiekuńczo – wychowawczym i rodzin zastępczych oraz dzieci polonijnych. Chcemy, aby czas spędzony z Caritas był przepełniony miłością, nadzieją, Bogiem (na każdym turnusie obecny jest duszpasterz). Zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, festiwale piosenki, turnieje wiedzy, konkursy, to tylko część atrakcji i zajęć przygotowanych dla najmłodszych.

Jeżeli chcesz i możesz ofiarować swój czas, wiedzę oraz spędzić tydzień na letnich koloniach zapraszamy do Centrali Caritas lub prosimy o kontakt telefoniczny: 81 532 95 71. Poszukujemy opiekunów kolonijnych z kwalifikacjami, mogą być to nauczyciele lub osoby z ukończonym kursem na wychowawcę wypoczynku. Mile widziane są też osoby – wolontariusze z uzdolnieniami plastycznymi lub muzycznymi.

UWAGA! dla osób nie posiadających ukończonego kursu na wychowawcę wypoczynku w dniach 15-17 czerwca zorganizujemy kurs wychowawcy kolonijnego, na który już teraz Cię zapraszamy.

Trzy turnusy wakacyjne odbędą się w „Domu Zawierzenia” nad jeziorem Firlej oraz jeden w „Domu Spotkania”  w pod lubelskiej Dąbrowicy. Terminy:

Dom Zawierzenia nad jeziorem Firlej:
I turnus 02-13  lipca
II turnus 16-27 lipca
III turnus 20-31 sierpnia

Dom Spotkania w Dąbrowicy:
12-23 lipca

Więcej informacji pod nr telefonu: 81 532 95 71 lub mogrodowska@caritas.pl.

NAJNOWSZE WPISY

Dzień Dobra 2024!
5 kwietnia 2024
Śniadanie Wielkanocne 2024
3 kwietnia 2024
Życzenia dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku!
27 marca 2024
Przekaż swoje 10 zł!
26 marca 2024
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących
20 marca 2024

Archiwa

Skip to content