Pierwszy transport z pakietami porodowymi wyjechał do Ukrainy!

17 listopada wyjechał PIERWSZY TRANSPORT z pakietami porodowymi w ramach naszej akcji „Bezpieczne porody łączą narody”! Akcja została zorganizowana w ramach projektu „Pomoc Humanitarna 2023” finansowanego z dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Inicjatorkami pomysłu były pielęgniarki i położne z województwa lubelskiego i podkarpackiego, zrzeszone w Polskim Towarzystwie Pielęgniarskim i Polskim Towarzystwie Położnych.

W ramach akcji przekazaliśmy utensylia do odbioru porodów i wyprawki dla mam i noworodków do 4 szpitali w Ukrainie znajdujących się w małych miejscowościach: Żmerynka, Sarny, Lyubimivka i Bar. Zakupiliśmy przedmioty, które szpitale wskazały jako najbardziej deficytowe, niezbędne do codziennej pracy i bezpiecznego przyjmowania dzieci na świat. Są to m.in. jednorazowe zestawy porodowe i do cesarskiego cięcia, strzykawki, cewniki, wzierniki, wenflony, aparaty do kroplówek i do przetaczania krwi, nici chirurgiczne, środki opatrunkowe i higieniczne, jednorazowe rękawiczki, fartuchy i pościel, krzesła i wózki transportowe.

W skład wyprawek dla mam i noworodków wchodzi wszystko to, co jest potrzebne w pierwszych dniach życia dziecka, m.in.: pieluszki, kosmetyki, butelki, smoczki, kocyk, ręcznik, aspirator do nosa, termofor, termometr, mata do przewijania, zestaw przyrządów do pielęgnacji noworodka oraz dla mamy: laktator, podkłady, wkładki laktacyjne.

Łączna wartość projektu wynosi prawie 2 mln zł.

Do końca roku zorganizujemy 3 duże transporty humanitarne, dlatego też wciąż można dołączyć do akcji wspierając nas darowizną finansową. Wpłat można dokonywać na numer konta bankowego: 47 1240 1503 1111 0010 4579 4875,  z dopiskiem: POŁOŻNE-UKRAINA.

Jesteśmy przekonani, że Boża Opatrzności czuwa na przebiegiem całej akcji. Nie przez przypadek w magazynie, który został wynajęty do przechowywania palet z pakietami wisi obraz Matki Bożej Karmiącej, a pierwszy transport wyjechał w Światowy Dzień Wcześniaka 🙂 Dlatego też prosimy o nieustanną modlitwę!

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!

NAJNOWSZE WPISY

Oferta pracy dla Terapeuty w SOW
19 lutego 2024
XXXII Światowy Dzień Chorego
14 lutego 2024
„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
8 lutego 2024
Zbiórka na leczenie Łukasza
1 lutego 2024
Podsumowanie XI Gali Caritas!
24 stycznia 2024

Archiwa

Skip to content