Koncert świąteczno-noworoczny „Z kolędą po góralsku” – poczuj góry w Lublinie!

wdpd-logo

Serdecznie zapraszamy na koncert świąteczno-noworoczny „Z kolędą po góralsku”, czyli Hanna Rybka z zespołem z Zakopanego połączony z opłatkiem dla Akcji Katolickiej oraz podsumowaniem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2014 Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Karty wstępu do nabycia w siedzibie Akcji Katolickiej przy ul. Droga Męczenników Majdanka 27 lub na 1h przed koncertem, więcej informacji pod numerem telefonu 516-167-552.

hanna

 Hanna Rybka to wszechstronna wokalistka pochodząca z Podhala, dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Jak sama przyznaje, śpiewa od zawsze. Profesjonalistka w każdym calu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim. Ma na koncie setki koncertów w kraju i za granicą. Przez lata współpracowała z wieloma artystami i zespołami. Od najmłodszych lat współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, m.in. zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze „Jadwisia spod Regli” Juliana Reimschüssla. Wspólnie z kapelą „Zokopiany” Jana Karpiela-Bułecki nagrała płyty z muzyką góralską – „Nuty spod hól” i „Ginie śniezek po holach”. Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz i Ireną Santor. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Można ją także usłyszeć na płycie Marka Grechuty pt. „Niezwykłe miejsca”. Dwukrotnie brała udział w warsztatach wokalnych w Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu.

 Serdecznie zapraszamy! Będzie to wyjątkowa okazja, aby poczuć klimat gór w Lublinie!

koncert_201501

 

NAJNOWSZE WPISY

Dzień Dobra 2024!
5 kwietnia 2024
Śniadanie Wielkanocne 2024
3 kwietnia 2024
Życzenia dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku!
27 marca 2024
Przekaż swoje 10 zł!
26 marca 2024
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących
20 marca 2024

Archiwa

Skip to content