IX Mistrzostwa Polski Ministrantów w Piłce Halowej o Puchar "KnC". GRAMY o los dzieci!

W dniach 1 i 2 maja 2014 roku w Lublinie odbędą się IX Mistrzostwa Polski Ministrantów w Piłce Halowej o Puchar “KnC” – Króluj nam Chryste. Ok. 1300 uczestników podzielonych na III kategorie (Ministranci, Lektorzy młodsi i starsi) przyjdzie do Lublina, aby podjąć walkę o Puchar. Eliminacje do turnieju finałowego rozpoczęły się już we wrześniu 2013 roku.
Pomysłodawcą Turnieju od samego początku jest ks. Paweł Gumiak oraz Michał Bondyra (red. naczelny “KnC – Króluj nam Chryste”). W mistrzowskim, trwającym dwa dni turnieju bierze udział ponad 100 drużyn ministranckich, które najpierw zwycięsko przebrnęły przez sito eliminacji diecezjalnych. Dotąd turnieje odbyły sie dwukrotnie w Elblągu i Częstochowie a także w Pile, Łodzi i Gdańsku. W zeszłym roku mistrzostwa gościł Radom.
W ramach Mistrzostw, 1 maja o godzinie 19 w Hali Globus odbędzie się Mecz Charytatywny. Zmierzą się w nim byli piłkarze Reprezentacji Polski vs Reprezentacja Księży (Mistrzowie Europy). Udział w meczu potwierdzili m. in: Jacek Krzynówek, Jacek Bąk, Jerzy Brzęczek, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Tomasz Jasina, Dariusz Dudek. Mecz komentować będą  Andrzej Strejlau oraz Rafał Patyra
Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz! Cały dochód z meczu zostanie przeznaczony na Fundusz Caritas Dzieciom, który finansuje stypendia, wypoczynek letni i zimowy, dożywianie, wyprawki szkolne, operacje i rehabilitacje dla potrzebujących dzieci z terenu naszej Archidiecezji. Koszt wstępu: 8 zł – ministranci (muszą okazać potwierdzenie od ks. proboszcza ze swojej Parafii), 15 zł – bilet normalny i 50 zł rodzinny (od 3 do 7 osób).

Wystarczy wejść na WWW(www.kilometrydobra.pl/caritaslublin/mecz) i przekazać darowiznę uprawniającą do udziału w meczu! Dla dzieci!!!

mecz
Organizatorem turnieju jest Ks. Marcin Grzesiak – Archidiecezjalny Duszpasterz LSO , Ks. Wiesław Kosicki – dyr. Caritas Archidiecezji Lubelskiej i Marek Zagajski.
więcej informacji na: www.lso-diecezja-lublin.pl, www.ministranci.pl. Szczegółowy program Mistrzostw na stronie www.sport-diecezja-lublin.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 

NAJNOWSZE WPISY

Bogdanka wspiera stypendystów Funduszu Sportowe Skrzydła
26 maja 2020
Telefoniczne porady terapeuty
19 maja 2020
Kolejna darowizna dla potrzebujących od Krajowej Spółki Cukrownictwa S.A.
12 maja 2020
Zapraszamy do Kiermaszu Charytatywnego
4 maja 2020
Pani Anna (fot. Wioletta Pęcak)
Pożar zabrał Kajetanowi dom – pomóżmy go odbudować
17 kwietnia 2020