Chlebki Dobroci dla potrzebujących

W okresie Wielkiego Tygodnia jak co roku realizujemy dzieło pod nazwą „Chleb Dobroci”.   Akcja ta przypadająca na czas ostatniego tygodnia Wielkiego Postu polega na dystrybucji symbolicznego chlebka oznaczonego logo Caritas. 

DSC_1418

Zdecydowana większość wiernych zanosi ten chleb wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, aby został poświęcony przez kapłana, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodziny spożywany zostaje podczas wielkanocnego śniadania. Chlebki dystrybuowane są przede wszystkim w parafiach w całej Archidiecezji Lubelskiej poprzez zaangażowanie wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas czy Szkolnych Kół Caritas.

Jak co roku nasi Wolontariusze i Pracownicy przez cały Wielki Tydzień dystrybuują również chlebki w centrum Lublina. Już od najbliższej soboty przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów (ul. Krakowskie Przedmieście 42) stanie nasze stoisko.

W 2014 roku dzięki hojności i pomocy wszystkich Darczyńców, Caritas rozprowadziła ponad 33 000 chlebków na łączną kwotę blisko 132 000 zł. Środki te zostały przekazane na zakup paczek żywnościowych dla podopiecznych Caritas. W tym roku dochód z kampanii ponownie zasili fundusz wspierający dożywianie najuboższych z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

Zachęcamy do udziału w akcji!

Wystarczy przyjść do naszej siedziby i nabyć Chleb. Nasz adres: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2 (wjazd od Alei Unii Lubelskiej 15 – Targ pod Zamkiem), 20-950 Lublin.

Kontakt: koordynator akcji – Maria Bochenkiewicz tel. 668-770-795, e-mail: m.bochenkiewicz@caritas.pl

NAJNOWSZE WPISY

Dzień Dobra 2024!
5 kwietnia 2024
Śniadanie Wielkanocne 2024
3 kwietnia 2024
Życzenia dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku!
27 marca 2024
Przekaż swoje 10 zł!
26 marca 2024
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących
20 marca 2024

Archiwa

Skip to content