6 km złotówek – 268 426 zł na pomoc potrzebującym

Dziękujemy


Ponad 6 km złotówek, 268 426 zł na pomoc potrzebującym, tysiące darczyńców i wolontariuszy – to podsumowanie tegorocznej kampanii  Kilometry Caritas
.

29 maja równolegle w 10 miastach Polski odbył się finał akcji, podczas którego wolontariusze Caritas układali i kleili złotówki, aby pobić Rekord Guinnessa na najdłuższy odcinek ułożony z monet. Cel to zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym. Lubelski finał odbył się Chełmie podczas 3. Półmaratonu Chełmskiego, gdzie razem z uczestnikami biegu wspólnie pokonywaliśmy kilometry – oni biegnąc, a my układając złotówki. Dmuchańce, trampolina, malowanie twarzy, pokaz szkoły fryzjerskiej, animacje chustą Klanzy i wiele innych wydarzeń towarzyszyły próbie pobicia Rekordu. Ich dopełnieniem był wyjątkowy koncert chóru Sienna Gospel Young, poprzedzony występem chóru Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie Andantino.

– Cieszę się, że w bardzo ciekawy i innowacyjny sposób mogłam wesprzeć podopiecznych Caritas. Zbieranie złotówek, aby pobić Rekord Guinnessa to świetna promocja wolontariatu i co najważniejsze, pokazanie, że pomaganie daje radość. Już nie mogę się doczekać kolejnej edycji akcji – tak swój udział w akcji podsumowała Ania, 13 –letnia wolontariuszka Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

To pierwsza próba pobicia Rekordu podjęta przez diecezjalne Caritas, która pokazała jak wielką siłę ma najmniejszy gest pomocy. Mimo, że akcja nie ustanowiła nowego Rekordu Guinnessa to i tak pokazała, że cel został osiągnięty. Zebrane środki finansowe w całości zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym w całej Polsce.

Dziękuję wszystkim darczyńcom i  wolontariuszom Kilometrów Caritas. Wasze zaangażowanie jest najcenniejszym darem dla naszych podopiecznych. Mam nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy i że Rekord Guinnessa w pomaganiu będzie nasz – tak dziękował podczas lubelskiego finału ks. Marcin Grzesiak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Udział w akcji wzięło 10 diecezjalnych Caritas – Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Caritas Diecezji Sosnowieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Caritas Diecezji Radomskiej, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i koordynującej całą akcję Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

 Caritas Archidiecezji Lubelskiej zebrane środki finansowe w wysokości 2,5 km (106 441 zł) przeznaczy na rzecz Funduszu Caritas Dzieciom, który finansuje wypoczynek letni i zimowy, wyprawki szkolne, ciepłe posiłki, operacje i rehabilitacje, stypendia socjalne dla potrzebujących dzieci z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

Była to czwarta próba pobicia Rekordu Guinnessa podjęta przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej i jednocześnie pierwsza podjęta przez diecezjalne Caritas. W poprzednich trzech edycjach lubelska Caritas łącznie ułożyła ponad 7 km złotówek. Więcej informacji na temat przebiegu akcji można przeczytać www.kilometry.caritas.pl

Patronat honorowy nad akcją objęli:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – J.E. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pan Stanisław Szwed

Prezydent Miasta Chełm – Pani Agata Fisz

Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk

Patroni medialni:

TVP Lublin

Radio Lublin

Radio eR

Gość Niedzielny

Tygodnik Niedziela

Portal chełmski.eu oraz Radio Bon-ton

Swoje podziękowania kierujemy również do:

Pana Artura Juszczaka – za pomoc w organizacji finału akcji w Chełmie,

Panu Krzysztofa Kwiatka – za w pełni profesjonalną konferansjerkę podczas finału,

Pani Marzeny Kwiatek oraz całej rzeszy wolontariuszy z Chełma – bez Was organizacja finały byłaby niemożliwa,

Pana Andrzeja Iwińskiego –  Prezesa Zarządu MPEC Chełm oraz Pana Andrzeja Nowosada.

Złotówki podczas akcji zbierali mieszkańcy całej Archidiecezji Lubelskiej-  przedsiębiorcy, parafie i Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas,  osoby indywidualne. Dziękujemy tym, którzy w Niedzielę Miłosierdzia, czyli Patronalne Święto Caritas wrzucili pieniądze do puszek – Państwa hojność dała łącznie 76 tysięcy złotych.

Dziękujemy!

dziękujemy

NAJNOWSZE WPISY

Oferta pracy dla Terapeuty w SOW
19 lutego 2024
XXXII Światowy Dzień Chorego
14 lutego 2024
„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
8 lutego 2024
Zbiórka na leczenie Łukasza
1 lutego 2024
Podsumowanie XI Gali Caritas!
24 stycznia 2024

Archiwa

Skip to content