400 paczek z żywnością od Perły na Wigilię Caritas!

Już czwarty rok z rzędu w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia pracownicy Browaru Perła pojawili się w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

– Przywieźliśmy ze sobą 400 paczek żywnościowych z produktami o długim terminie przydatności. Znalazły się w nich podstawowe artykuły potrzebne w każdej kuchni, jak m.in. ryż, makaron, olej , kasza, konserwy, choć z uwagi na zbliżające się święta nie zabrakło w nich również słodkiego akcentu. Przekazujemy je na ręce dyrektora lubelskiej Caritas z myślą o podopiecznych tej instytucji, a więc osobach, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji – mówi Maciej Ładwiński, Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A.  –  Warto wspomnieć, że od początku współpracy Perły i Caritas już kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości otrzymało przygotowane przez nas dary. Dzięki pracownikom i wolontariuszom Caritas trafiają one do tych, którzy takiej pomocy bardzo potrzebują. Cieszymy się, że możemy wesprzeć te osoby w konkretnej, wymiernej formie i że w ten sposób lubelski browar może pomagać Caritas pomagać innym – podkreśla dyr. Maciej Ładwiński.

– Wigilia Caritas to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wspólnie z naszymi podopiecznymi – osobami samotnymi, bezdomnymi, czy chorymi – zasiądziemy do wigilijnego stołu. Chcemy, aby osoby potrzebujące wyzbyły się poczucia osamotnienia i odrzucenia. Dlatego spożywamy z nimi potrawy wigilijne, dzielimy się opłatkiem i wspólnie śpiewamy kolędy, ciesząc się z narodzin Jezusa. Ważne jest dla nas także to, aby nasi podopieczni nie wyszli z Wigilii z pustymi rękami, dlatego przygotowujemy dla nich dodatkową pomoc w postaci paczek żywnościowych. W tym przedsięwzięciu nie dalibyśmy rady bez pomocy niezastąpionych Darczyńców. Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym wieloletnim Przyjaciołom z Perła – Browary Lubelskie za coroczne wsparcie naszej organizacji, a tym samym osób potrzebujących w czasie świąt Bożego Narodzenia. To dar serca, dzięki któremu nasi beneficjenci będą mogli poczuć namiastkę prawdziwych świąt. Jeszcze raz bardzo dziękujemy, ciesząc się, że wspólnie możemy tworzyć to piękne dzieło – mówi ks. dr Łukasz Mudrak Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Partnerem Wigilii Caritas jest również Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”- www.lubelskie.pl #Lubelskie #LubelskieSmakujŻycie #KierunekLubelskieDziękujemy także właścicielowi marki Selgros Cash & Carry, który od lat wspiera Wigilię Caritas i jest jej ogólnopolskim partnerem! 

 

NAJNOWSZE WPISY

Wojna wciąż trwa! 2 lata pomocy Ukrainie
23 lutego 2024
Zbiórka na rehabilitację Aleksa
23 lutego 2024
Oferta pracy dla Terapeuty w SOW
19 lutego 2024
XXXII Światowy Dzień Chorego
14 lutego 2024
„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
8 lutego 2024

Archiwa

Skip to content