Kilometry Caritas – Rekord Guinness'a dla naszych podopiecznych

Już po raz piąty zaczynamy akcję, która polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet – 1 zł. Jej głównym celem jest zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym.
W tegoroczną edycję akcji włączyły się Caritas Diecezji Bydgoskiej, Zamojsko-Lubaczowskiej, Archidiecezji Poznańskiej i koordynującej całą akcję Archidiecezji Lubelskiej. Każda z w/w diecezjalnych Caritas zbiera środki finansowe na konkretną pomoc potrzebującym.
Caritas Diecezji Bydgoskiej pozyskane w kampanii środki przeznaczy na:
1. Wsparcie projektu Hospicjum Olszewka;
2. Dzieła pomocowe dla osób chorych, niepełnosprawnych i bezdomnych.
Caritas Zamojsko-Lubaczowska – pomoc dzieciom w leczeniu nierefundowanym przez NFZ oraz pomoc dla osób chorych i niepełnosprawnych.
Caritas Archidiecezji Poznańskiej – na wakacje dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
Caritas Archidiecezji Lubelskiej – na pomoc potrzebującym dzieciom poprzez finansowanie dożywiania – ciepłych i pełnowartościowych posiłków, wyprawek szkolnych,stypendiów socjalnych,wypoczynku letniego i zimowego,operacji i rehabilitacji.

Dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej jest to piąta próba pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet. W poprzednich edycjach lubelska Caritas łącznie ułożyła ponad 10 km złotówek. Co ciekawe, to właśnie w Lublinie kampania ma swój początek.
Ile uda nam się zebrać tym razem? Wszystko jest w Naszych rękach! W ubiegłym roku uczestnicy Kilometrów Caritas na pomoc zebrali ponad ćwierć miliona złotych na pomoc potrzebującym i ułożyli 6,5 km ciąg monet złotówek.
Więcej o akcji na stronie www.kilometry.caritas.pl.

slider lublin Caritas