Wczasorekolekcje dla osób z niepełnosprawnościami

Wczasorekolekcje dla osób z niepełnosprawnościami organizowane w Domu Spotkania w Dąbrowicy to wakacje przepełnione Bogiem, modlitwą, dobrocią i troskliwością drugiego człowieka oraz licznymi, ciekawymi atrakcjami. Jak co roku, również i w tym odbyły się 2 turnusy, w których łącznie wzięło udział 98 naszych podopiecznych. Dla wielu z nich była to jedyna okazja w roku na wypoczynek poza własnym miejscem pobytu. Każdy turnus to 10 wspaniałych i niezapomnianych dni. Pieczę nad wyjazdami sprawują: ks. Bogusław Suszyło oraz ks. Tomek Niedziałek, którzy również w tym czasie głoszą rekolekcje.

Wypoczynek nie mógłby się odbyć oczywiście bez wolontariuszy, którzy na co dzień pielęgnują i pomagają osobom niepełnosprawnym. Towarzyszą im od rana do nocy, myjąc, karmiąc, pomagając ubrać się i poruszać po ośrodku. Warto podkreślić, że robią to całkowicie bezinteresownie i z wielką radością. Każdy turnus dla osób z niepełnosprawnościami to nie tylko odpoczynek, ale również wzmocnienie duchowe, wzajemne poznawanie się, nauka życia i szacunku wobec każdego człowieka.

Podczas tegorocznych turnusów, na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Odbyła się spartakiada, czyli sportowe wydarzenie zorganizowane przez Integracyjne Centrum Sportu „Start”, podczas którego, pod okiem profesjonalistów, uczestnicy rozegrali turniej bocci, goalball, siatkówki oraz odbyły się zawody łucznicze. Zorganizowano koncert zespołu muzycznego z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie pod hasłem „Żywa Muzyka”, a także wieczór taneczny z karaoke „Muzycznie bez granic”. Dzięki uprzejmości Fundacji „W zielone gramy” przeprowadzono warsztaty pod hasłem „Dzień dobry ekologio!”, podczas których uczestnicy obejrzeli pokaz sokolniczy, a także mieli szansę na bliższe zapoznanie się z jego bohaterami oraz mieli możliwość postrzelać z łuku pod okiem profesjonalnego instruktora. Ponadto gościliśmy także członków Fundacji Horse Universe, którzy przyjechali wraz z końmi. Trenerki przedstawiły swoich przyjaciół, opowiedziały o ich charakterach, umiejętnościach i możliwościach. Odbył się także pokaz jeździecki oraz pokaz sztuczek.

Dziękujemy za ten wspaniały czas!

Zadanie publiczne było finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

NAJNOWSZE WPISY

VIII Światowy Dzień Ubogich – podsumowanie
20 listopada 2024
Dofinansowanie wynagrodzeń- program rządowy na lata 2024-2027
8 listopada 2024
Pomagamy nie tylko od święta!
7 listopada 2024
Dofinansowanie wynagrodzeń – program rządowy na lata 2024-2027
4 listopada 2024
VIII Światowy Dzień Ubogich
24 października 2024

Archiwa

Skip to content