Pomoc dla seniora

Szukasz pomocy?

Pomagamy seniorom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej.

Zakres naszej pomocy zależy od sytuacji osoby składającej wniosek i możliwości finansowych Caritas.

Zakres pomocy dla seniorów

rehabilitacja

karty na leki

opieka
hospicyjna

dofinansowanie leków

ubrania

psychologiczna

żywność

Klub Amazonek

Pomoc doraźna

dofinansowanie leków

żywność

ubrania

Pierwszym krokiem, który należy uczynić aby skorzystać z tego rodzaju pomocy jest wypełnienie wniosku. Pozwoli to nam na dopasowanie pomocy do Twoich potrzeb. Pomocy udzielamy w Centrum Pomocy Doraźnej (ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2, wejście od ul. Al. Unii Lubelskiej 15)

#PomocDlaSeniora

sporządzanie i wypełnianie dokumentów

szukanie informacji w internecie

wykonanie zdjęć do dokumentów

telefoniczne rozmowy z urzędami

zapisy do lekarza

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli udzielić odpowiedniej pomocy!

Bezpłatne leki dla potrzebujących

Dzięki Fundacji „Dbam o zdrowie” z siedzibą w Warszawie realizujemy projekt, którego celem  jest pomoc osobom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, polepszenie stanu zdrowia beneficjentów, oraz możliwość kontynuowania leczenia, lub rozpoczęcia leczenia poprzez finansowanie w całości lub w części zakupu produktów leczniczych i materiałów medycznych. Jest to VI Edycja Konkursu Grantowego „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!” prowadzonego przez Fundację Dbam o Zdrowie.

Pomoc świadczona jest w formie voucherów o wartości 100 zł. Do tej kwoty w aptekach sieci „Dbam o zdrowie” nasi podopieczni mogą wykupić leki całkowicie za darmo.
Prosty i przejrzysty schemat udzielania pomocy.
Więcej informacji pod nr telefonu 81 532 95 71.

Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie

Ośrodek Rehabilitacji w Krasnymstawie

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń narządu ruchu o podłożu ortopedycznym, reumatologicznym i neurologicznym, zarówno dorosłych jak i dzieci. Wspieramy pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową, prowadzimy indywidualną terapię dla kobiet po mastektomii. Gwarancją wysokiego poziomu naszych usług jest doskonale wyszkolony personel, który oferuje pacjentom swoją wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie.

Na powierzchni blisko 300 m2 mieszczą się pomieszczenia nowoczesnego działu fizykoterapii, bogato wyposażonej sali do kinezyterapii oraz gabinety masażu klasycznego, hydromasażu i krioterapii.

Hospicjum domowe w Krasnymstawie

Hospicjum Domowe Caritas obejmuje opieką chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, przebywających w swoich domach, w środowisku, które znają i gdzie czują się najlepiej. Zespół Hospicjum otacza jednocześnie opieką rodzinę chorego w trudnym okresie choroby, jak też osierocenia.

Warunkiem przyjęcia do Hospicjum Domowego Caritas jest wyrażenie świadomej zgody przez chorego, a jeżeli jest on niezdolny do wyrażenia swej woli na opiekę hospicyjną – osoby opiekującej się nim. Zwykle obejmuje się opieką chorych, którym może być zapewniona opieka domowa w oparciu o pomoc najbliższych.

Klub Amazonek w Krasnymstawie

W Centrum Charytatywnym Caritas działa Klub Amazonek, gdzie spotykają się Panie, które połączyła choroba-rak piersi. Łączy ich trudna walka z nią, ale również chęć pomocy innym. Chorobie nowotworowej towarzyszy zawsze lęk i wiele obaw, ale to również czas na nowe, inne życie. Amazonki potrafią docenić to co jest w życiu na prawdę ważne, a co nieistotne. Paradoksem staje się fakt, że dzięki chorobie można wiele zyskać. Odnaleźć w sobie ogromną siłę i odwagę, cieszyć się i dzielić każdą chwilą życia z innymi.

Ośrodek Psychoterapii w Krasnymstawie

Czasem trudno samemu poradzić sobie z tym, co nas spotyka. Czasem trudno jest poukładać wszystko tak, by wreszcie doświadczyć spokoju czy szczęścia. Nasz psychoterapeuta służy wtedy pomocą.

3 kroki do otrzymania pomocy

1.

Wypełnij wniosek o udzielenie pomocy doraźnej

We wniosku zbieramy informacje, które pomogą nam dopasować pomoc do Twoich potrzeb. Jeśli korzystasz z pomocy Ośrodków Pomocy Społecznej lub innych instytucji dostarcz nam ich decyzję o przyznaniu pomocy.

2.

Dostarcz wniosek do Caritas w Lublinie

Wypełniony wniosek dostarcza do nas na adres: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin (pokaż na mapie). Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 14.

Prosimy o czytelne i kompletne wypełnienie wniosku.

Do wniosku załącz:

• dokumenty o dochodach
  • dokumenty MOPR
  • zaświadczenia lekarskie
  • dokumentację medyczną (w przypadku dofinansowania operacji lub rehabilitacji)

3.

Poczekaj na decyzję

O decyzji zostaniesz poinformowany telefonicznie. Wiemy, że liczy się każda chwila, dlatego Twój wniosek rozpatrzymy tak szybko jak to jest możliwe.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zgłoś się do Marty