Dołącz do nas

Wspieraj nasze kampanie - przekaż 2%, zapal świecę Wilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, podziel się z bliskimi Chlebem Dobroci, zasadź Pole Nadziei, zbieraj nakrętki lub pobiegnij w Biegu Caritas. Opcji jest wiele!

zmieniaj świat razem z nami

wybierz interesująca Cię kampanię społeczną

Wpisz nasz numer KRS 0000204819 w swój PIT i przekaż 1,5% z podatku.

Jesteśmy organizacją charytatywną, która każdego dnia od ponad 30 lat służy potrzebującym – bez względu na ich wiek, pochodzenie czy wyznanie. Środki pozyskiwane z 1,5% podatku pomagają nam jeszcze lepiej wspierać naszych podopiecznych i przynoszą ulgę w cierpieniu. Dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia!

ZMIENIAJ ŚWIAT RAZEM Z NAMI!

To co, wchodzisz w to?

Przekaż 1,5%

Nasz cel w 2024 roku

to pomoc osobom ubogim, bezdomnym, potrzebującym

W 2023 roku

dzięki środkom pozyskanym z 1,5%:
  • dofinansowaliśmy operacje i rehabilitacje 7 dzieci

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Już XXX edycja tego wyjątkowego dzieła, które swoją pomocą obejmuje potrzebujące dzieci w całej Polsce.

Akcja od trzech dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu  każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje m.in. ciepłe posiłki oraz wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacyjnym (w naszej Archidiecezji to ok. 300 dzieci korzystających z uroków lata).

Akcja rozpoczyna się w I Niedzielę Adwentu trwa aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Pomóż nam

w dystrybucji świec - zgłoś się do nas lub do swojej parafii

Powiedz

jak największej liczbie osób o akcji i jej celach

Baranki Wielkanocne i Paschaliki w okresie Wielkiego Tygodnia

Każdego roku, w okresie Wielkiego Tygodnia nasza Caritas przeprowadza akcję „Pomoc Wielkanocna”, która polega na dystrybucji czekoladowego baranka oznaczonego logo Caritas. Dzięki temu nasza organizacja pozyskuje środki finansowe na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

Zdecydowana większość wiernych zanosi czekoladowego baranka wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaje on spożyty podczas wielkanocnego śniadania. Darczyńcy dodatkowo mają możliwość nabycia Paschalików, świec w kształcie walca z wizerunkiem Baranka Bożego.

Pomóż nam

w dystrybucji - zgłoś się do nas lub do swojej parafii

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, a ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

Każdego roku, ksiądz Wicedyrektor wraz z Pracownikami, Wolontariuszami Caritas i Księdzem Biskupem Adamem Babem udają się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Szpitala Neuropsychiatrycznego, by wraz z personelem oraz pacjentami modlić się z okazji Światowego Dnia Chorego oraz wręczyć drobne upominki dla chorych.

Pomóż nam

w przygotowaniu prezentów dla pacjentów

Wakacyjna Akcja Caritas

Dzięki akcji każdego roku z wypoczynku korzysta ok. 300 dzieci w wieku od 9 do 15 lat pochodzących z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, z placówek opiekuńczo – wychowawczych i rodzin zastępczych oraz dzieci polskiego pochodzenia z terenów Ukrainy i Litwy.

zostań opiekunem podczas wakacji - pamiętaj, że przygotujemy Cię do tej roli -

Zajęcia

przygotuj razem z nami plan zajęć i atrakcji dla dzieci

Zbiórki Żywności

Celem zbiórek jest zebranie żywności o przedłużonym terminie ważności. Z zebranych produktów przygotowywane są paczki, które trafią do najuboższych, chorych i bezdomnych mieszkańców naszego województwa.

W przeprowadzeniu Zbiórki pomogą nam jak zawsze niezawodne Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz wielu innych Wolontariuszy.  Wolontariusze wyróżniają się koszulkami z logo Caritas oraz identyfikatorami. Żywność  zbierana jest w takich miastach jak – Lublin, Chełm, Świdnik, Puławy i Krasnymstaw.

Pomóż nam

w przeprowadzeniu i przygotowaniu zbiórki

Przekaż żywność

podczas zbiórki

Zbieraj z nami

żywność w sklepie - zostań wolontariuszem akcji

przygotuj z nami

paczki dla potrzebujących

Zbieraj nakrętki

Akcję przeprowadzamy przez cały rok, zbieramy nakrętki plastikowe a potem czynimy dzięki nim dobro. Zebrane środki finansowe przeznaczamy na rozwój wolontariatu.

Pomóż nam

zorganizuj zbiórkę w domu, w szkole lub w miejscu swojej pracy

Zbieraj z nami

liczy się każdy kligoram