Zimowy wypoczynek dla 38 dzieci z domów dziecka, z rodzin ubogich i potrzebujących

W dniach 18 – 24 stycznia 2017 roku Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizowała zimowy wypoczynek dla 38 dzieci z domów dziecka, z rodzin ubogich i potrzebujących w Domu Spotkania w Dąbrowicy.

Przez 7 dni dzieci poznawały wartości, które były motywem przewodnim każdego dnia tj. pokora, miłosierdzie, solidarność, wiara, przebaczenia, miłość, dziękczynienie. Zajęcia obejmowały warsztaty plastyczne, decoupage, teatralne, komunikacji werbalnej, międzykulturowej, gry i zabawy oraz konkursy m.in.: na najsympatyczniejszego kolonistę, na najbardziej pomocną osobę, najczystszy pokój. Podczas pogodnych wieczorów brały udział w różnego rodzaju show jak “Mam talent”, “Randce w ciemno” czy “Bitwa na głosy”, oczywiście nie zabrakło dyskoteki uroczyście rozpoczętej polonezem. Uczestnicy zimowiska odwiedzili muzeum misyjne Sióstr Franciszkanek, byli na seansie filmowym w kinie Caritas oraz na wystawie edukacyjnej “W krainie dźwięku i obrazu”  gdzie dowiedziały się jak powstaje obraz w oku, skąd się biorą kolory i jakie mają zastosowanie w otaczającym nas świecie, jak działa prawo odbicia światła i z jaką prędkością biegnie dźwięk. Podczas codziennych Mszy świętych i zajęć w grupach uczyły się poszanowania godności, budowania i wzmacniania wartości chrześcijańskich oraz nawiązywania prawidłowych relacji z rówieśnikami.

Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają wypoczynek z Caritas:)

Opiekę nad dziećmi sprawowało 3 wychowawców: p. Anna Spodymek, p.  Rafał Wójcicki i p. Zdzisław Czop, kierownik p. Jolanta Woźniak oraz pielęgniarka p. Janina Pielecha. Opiekę duchową sprawował ks. Mieczysław Puzewicz.

NAJNOWSZE WPISY

1% – cel to pomoc chorym
20 stycznia 2021
Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji
5 stycznia 2021
Podsumowanie XXVII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – wielkie wydarzenie charytatywne
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – w tym trudnym czasie dla potrzebujących
23 grudnia 2020