Zbiórka środków dla ofiar wybuchu gazu w Katowicach

 

AA1A3863

23 października około 5.00 nad ranem w wyniku wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Sokolskiej w Katowicach zawaliły się trzy kondygnacje budynku. W katastrofie zginęły trzy osoby, kilka z obrażeniami trafiło do szpitala. Duża część mieszkańców straciła dach nad głową i dobytek życia. Skala zniszczeń wskazuje na to, że tragedia nastąpiła w wyniku wybuchu instalacji gazowej.

W kamienicy było zameldowanych 25 osób. Caritas Archidiecezji Katowickiej zapewniła 15 z nich schronienie w swoim ośrodku. W większości ewakuacja wyrwała mieszkańców kamienicy ze snu, co sprawiło, że wybiegli ze swoich mieszkań bez zabrania ze sobą nawet najpotrzebniejszych rzeczy.

– Najlepiej przekazać poszkodowanym pieniądze, aby każdy z nich mógł zakupić najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli natomiast chodzi o pomoc rzeczową potrzebne są rzeczy codziennego użytku takie jak: pościel, ręczniki, czy artykuły higieniczno-chemiczne. W kolejnych dniach potrzebne będą także meble – mówi ks. Krzysztof Bąk, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Cały czas poszkodowani pozostają również pod opieką psychologów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Osoby dorosłe tłumią w sobie przeżycia ostatnich dni. Najbardziej tę całą sytuację przeżywają dzieci. Dla nich dom jest schronieniem. Jeśli nie mają domu, nie czują się bezpiecznie – dodaje ks. Bąk.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Krzysztofa Bąka – Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej (kliknij tu). 

Osoby poszkodowane w wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach można wesprzeć wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 72052 koszt 2,46 z vat lub dokonując wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 GETIN BANK S.A II O/ Katowice z dopiskiem KATASTROFA.

AA1A3797

źródło: caritas.pl

NAJNOWSZE WPISY

Ufunduj paczkę dla seniora
16 października 2020
Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne wolontariuszy
15 października 2020
Wydawanie paczek żywnościowych najuboższym
6 października 2020
Podziel się ciepłem z Carrefour
1 października 2020
Zbiórka żywności “TAK. POMAGAM!”
3 września 2020