Zapraszamy na koncerty

Już za kilka dni gwiazdy estrady, znani aktorzy i ciekawi muzycy przemówią w imieniu dzieci z ubogich rodzin. Podczas koncertów na zakończenie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom powiedzą: „dziękuję”.

22 stycznia (niedziela)
Kościół parafialny w Wierzbicy k. Sawina (ul. Leśna 19)

Program:
15.00  –  Msza św. dziękczynna
16.00  –  koncert kolęd w wykonaniu:
Izabeli Trojanowskiej
Krzysztof  (lider zespołu Budka Suflera) i Wojciech Cugowscy
Darka Tokarzewskiego i Jerzego Słoty (członkowie  zespołu Vox)
Mariusza Matery i Krzysztofa Jasiuka (ChDK)
oraz zaproszonych Gości
Koncert poprowadzą znani aktorzy: Agnieszka Krukówna i Rafał Mohr

25 stycznia (środa)
Aula „Domu Nadzieli” Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Lublinie, Al. Unii Lubelskiej 15 (wejście od Targu pod Zamkiem)
Program:
18.00 – koncert świąteczny w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem Moniki Mielko Remiszewskiej
kolędy góralskie w wykonaniu  Hanny Chowaniec-Rybki z zespołem
występ zespołu rockowo-bluesowego lekarzy „Po godzinach”

W trakcie koncertów loteria i aukcja charytatywna na rzecz dzieci z ubogich rodzin.

Wstęp wolny!

Koncerty, organizowane na koniec najbardziej znanej akcji Caritas, to już tradycja. Jednak tegoroczne podsumowanie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie wyjątkowe: koncert w Lublinie, zaplanowany na 25 stycznia, poprzedzi wcale niemniejszy, 22 stycznia w Wierzbicy koło Sawina. Na zaproszenie parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha w wierzbickim kościele kolędy zaśpiewają m. in. Izabela Trojanowska, Krzysztof i Wojciech Cugowscy oraz członkowie  zespołu Vox, Dariusz Tokarzewski i Jerzy Słota, a koncert poprowadzą znani aktorzy: Agnieszka Krukówna i Rafał Mohr. Wcześniej Mszy św. w intencji wszystkich, którzy włączyli się w pomoc najmłodszym przez kupienie świecy z logo Caritas, przewodniczył będzie proboszcz parafii ks. Robert Raczyński.

W trakcie koncertu odbędzie się wielka aukcja charytatywna – ostatnia szansa na wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Swoje płyty z autografami przekazali do licytacji m. in. zespół Blue Cafe (platynowa edycja albumu „Dada”), Ewa Uryga, Mietek Szcześniak i Mika Urbanik. Do kupienia będą także obrazy, np. Grażyny Czapskiej i Stanisława Dobrowolskiego, książki i albumy m. in. Laury Łącz, Piotra Machalicy i Krystyny Jandy oraz partytura piosenki „Bal wszystkich świętych”.

Mieszkańcy z archidiecezji, którym bliżej do Lublina niż Wierzbicy, będą mogli posłuchać koncertu w Auli „Domu Nadziei” Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy ul. Unii Lubelskiej 15. – Na koncerty, którymi chcemy odwdzięczyć się naszym darczyńcom, oprócz znanych wykonawców zapraszamy „wschodzące gwiazdy” o wielkim talencie. Jest to między innymi zespół rockowo-bluesowy „Po godzinach”, tym bardziej wyjątkowy, że tworzą go lekarze. Ze swoim zespołem zaśpiewa także pochodząca z Podhala Hanna Chowaniec-Rybka, która wykona kolędy góralskie. Będzie również można posłuchać Chóru Uniwersytetu Medycznego – tłumaczy  ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Także podczas lubelskiego koncertu odbędzie się aukcja, a podczas niej do zdobycia będą m. in. bilety do Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej, udział w kursie fotograficznym, warsztaty w  Pracowni Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego i wiele innych.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywało się po raz osiemnasty. Świece w kilku kształtach i kolorach były sprzedawane w parafiach i w szkołach przez cały Adwent. Wierni z archidiecezji lubelskiej kupili łącznie 57 tys. świec, co przyniosło Caritas ponad 380 tys. zł. – Tegoroczną edycją Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zachęcaliśmy: „Podarujmy dzieciom radość!”. Mamy nadzieję, że dzięki pozyskanym środkom uda nam się przywrócić uśmiech na wielu dziecięcych twarzach  – mówi ks. W. Kosicki.

Do wparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zachęcał swoich diecezjan abp Stanisław Budzik. W Liście Pasterskim na Adwent zwrócił uwagę, że to właśnie dzięki tej akcji w roku 2011 Caritas Archidiecezji Lubelskiej udało się zapewnić uczniom z ubogich rodzin aż 16,5 tys. obiadów, a ponad tysiącu z nich ufundować wyjazd na kolonie. Podkreślił także, że organizacja dofinansowała operacje dzieci, które zmagają się nie tylko z biedą, ale i z chorobą – na ten cel Caritas przeznaczyła blisko jedna trzecią (100 tys. zł.) środków, uzyskanych  ze sprzedaży świec. O Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom lubelski metropolita wspomniał także w homilii, wygłoszonej w Uroczystość Bożego Narodzenia, dziękując Caritas, jako instytucji, która pomagają najmłodszym.