XXVII Światowy Dzień Chorego – przyjdź na mecz MKS Perła Lublin i włącz się w zbiórkę

Z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorych wspólnie z MKS Perła Lublin wolontariusze Caritas przeprowadzą zbiórkę słodyczy, która odbędzie się 5 lutego w Hali Globus podczas meczu lubelskich szczypiornistek z KPR Ruch Chorzów. Zebrane słodycze w formie paczek zostaną przekazane pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodźki w Lublinie podczas wizyty księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika,  ks. Wiesława Kosickiego i piłkarek MKS Perła Lublin.

To idealna okazja, aby połączyć radość i pozytywne emocje jakie daje nam sport z pomocą chorującym dzieciom. Będzie to rodzaj naszego kibicowania i „dopingu” w ich walce o zdrowie. Wierzę, że choć w minimalny sposób zebrane w ten sposób słodycze umilą małym pacjentom trudny czas pobytu w szpitalu – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Wizyta księdza Arcybiskupa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odbędzie się 11 lutego i rozpocznie Mszą Świętą w szpitalnej kaplicy o godz. 13:30, zaraz po niej wolontariusze i piłkarki MKS Perła Lublin udadzą się na wybrane oddziały, by wręczyć małym pacjentom upominki.

Gorąco zachęcamy do kibicowania podczas meczu oraz do włączenia się w zbiórkę. MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów, 5 II 2020 rok, godzina 18:00, Hala Globus w Lublinie.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, a ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. Tegoroczne obchody przebiegają w myśl orędzia Ojca Świętego Franciszka pt.  «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28), w którym między innymi czytamy: Kościół chce być coraz bardziej i lepiej “gospodą“ Dobrego Samarytanina, którym jest Chrystus (por. Łk 10, 34), to znaczy domem, w którym można znaleźć Jego łaskę, wyrażającą się w gościnności, w akceptacji, w podniesieniu na duchu.