Wyjątkowa Wigilia Miłosierdzia Caritas – dla każdego

Wigilia Miłosierdzia Caritas już za nami. Wzięło w niej udział blisko 500 osób, potrzebujących, chorych, bezdomnych czy samotnych.

W hali Targów Lublin Wigilia rozpoczęła się tradycyjnie kolędą, modlitwą ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika i życzeniami. Zaraz po tym wszyscy usiedli do wspólnej wieczerzy. Przy wsparciu ponad 100 niezawodnych wolontariuszy każdy uczestnik mógł zjeść gorący barszczyk z pierogami, ziemniaki z rybą, śledzie i wiele innych tradycyjnych potraw. Oczywiście wszystko w rodzinnej atmosferze wspólnego kolędowania i życzliwości. Na koniec każdy otrzymał Pakę Miłosierdzia wypełnioną po brzegi artykułami spożywczymi, ciastami i chlebem.

To było wyjątkowe wydarzenie, w wyjątkowy dzień i dla wyjątkowych osób.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i wolontariuszom za pomoc w organizacji Wigilii Miłosierdzia Caritas.

Zdjęcia – fotograf Przemysław Gąbka.

Głównym organizatorem wydarzenia była  Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

W organizację tego wydarzenia włączyło się wiele wspaniałych  organizacji, odpowiedzialnych społecznie firm, i  wyjątkowych wolontariuszy oraz osobistości, między innymi: ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk, Targi Lublin, firma Selgros (główny sponsor), Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki (firma zapewniająca catering podczas Wigilii), Bractwo Pomocy św. Brata Alberta, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie i Legia Akademicka.

Organizację Wigilii Caritas wsparł operator hal Selgros Cash&Carry, który ufundował produkty do przygotowania poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Patronem medialnym akcji była TVP.