Wstawaj Alicja! Obudźmy ją ze śpiączki

Dokładnie rok temu, tragiczny wypadek samochodowy z udziałem Alicji i Olafa wstrząsnął całym Lublinem. Kierujący pojazdem Olaf, członek zespołu Guadalupe, zginął na miejscu, 18 – letnia Alicja przeżyła. Od tamtej pory przeszła kilka poważnych operacji, w chwili obecnej przebywa w śpiączce w warszawskiej klinice „Budzik”. Mimo iż lekarze nie dawali wielkich szans na przeżycie, zdarzył się cud który trwa i wymaga naszego zaangażowania.

– Zawiązała się inicjatywa pod hasłem „Wstawaj Alicja”, której celem będzie organizacja różnego rodzaju akcji mających na celu wsparcie Ali i jej rodziny – wyjaśnia Aleksandra Burdan z Komitetu Społecznego na rzecz działań dla Alicji Mazurek. – Wiemy, że teraz najbardziej Ala potrzebuje intensywnej rehabilitacji. (cyt. za Lubelski Gość Niedzielny).

W celu zebrania środków finansowych Komitet rozpoczął szereg akcji m.in. kiermasz książek w Galerii Olimp (potrwa do 24 lutego), koncerty czy chociażby gotowanie dla Ali (3 marca na Lubartowskiej 77). Od momentu wypadku związał się grafik modlitewny, w którym bliscy, znajomi w Polsce i na całym świecie modlą się za jej życie i zdrowie.

Również nasza Caritas włącza się w akcję „wstawaj Alicja”. Rozpoczynamy zbiórkę środków finansowych – wpłaty można przekazywać na konto Pekao S.A., numer: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351  z dopiskiem WSTAWAJ ALICJA. Można również skorzystać z płatności online Dotpay, wystarczy kliknąć w poniższy baner.

wpłacamwięcej o historii Alicji na Gość Niedzielny Lubelski.

NAJNOWSZE WPISY

Program „Na codzienne zakupy”
22 maja 2023
Przyroda. Poczuj i pokochaj!
11 maja 2023
Wakacyjna Akcja Caritas
9 maja 2023
Serduszko Karolci
27 kwietnia 2023
Podsumowanie Dnia Dobra
25 kwietnia 2023

Archiwa

Skip to content