To było coś! Mecz charytatywny już za nami! O 5166 zł bliżej Rekordu dla potrzebujących dzieci

Mecz charytatywny za nami. Co to były za emocje. Od godz. 18 pod Halą Globus w Lublinie tłumnie zaczęli zbierać się kibice i miłośnicy piłki nożnej. Frekwencja wyniosła 3000 osób.

_DSC3818

Spotkanie prowadzili Rafał Patyra i ks. Marcin Grzesiak. Na początku słowo zabrał Arcybiskup Stanisław Budzik, ks. Wiesław Kosicki – dyrektor Caritas Lublin, Monika Lipińska – wieceprezydent Lublina, ks. Paweł Gumniak – organizator mistrzostw oraz Zbigniew Bartnik – prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Na boisku zmierzyli się Mistrzowie Europy – Reprezentacja Polski Księży kontra byłe Gwiazdy Polskiej Piłki Nożnej. Już na początku spotkania księża strzelili pierwszego gola, za kilka minut kolejną bramkę. Jednak byli piłkarze Polski szybko się zreflektowali i po kilkunastu minutach był remis 2:2. Tak zakończyła się pierwsza połowa. W czasie przerwy odbyła się licytacja koszulki Kuby Błaszczykowskiego z jego autografem. Chętnych nie brakowało. Ostatecznie koszulkę piłkarza Borussii Dortmund wylicytowano za 2000zł. Ale to nie wszystko. Kuba połączył się z nami online. Pozdrowił kibiców i obiecał, że odwiedzi Lublin. I znowu piłka poszła w ruch. W drugiej połowie emocje były jeszcze większe. Znów zaczęli prowadzić księża, jednak za chwilę remis. Piłkarskie emocje osiągnęły zenitu. Ostateczny wynik – 6:3 dla Gwiazd Piłki Nożnej. Po rozegranym meczu Arcybiskup pobłogosławił wszystkich i wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. W trakcie meczu wystąpił zespół Full Power Spirit.

Wszystkie środki pozyskane w ramach meczu charytatywnego tj. 5166 zł zostały przekazane na rzecz Funduszu Caritas Dzieciom. Fundusz ramach którego finansowane jest dożywianie, operacje, stypendia, wakacje, wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.

Szczegółowa relacja fotograficzna na naszym Facebook’u _DSC3825.