Termomodernizacja Domu Spotkania i Centrali Caritas – aby jeszcze lepiej służyć potrzebującym

w tle

Po wielkim wyzwaniu, jakim było ukończenie budowy Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie, postawiliśmy sobie nowe cele. Mowa o kompleksowej termomodernizacji Domu Spotkania w Dąbrowicy i Centrali naszej organizacji.

Przedsięwzięcie polega na kompleksowej termomodernizacji budynku Domu Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Dąbrowicy oraz Centrali Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15. Prace obejmą m.in. montaż instalacji kolektorów słonecznych, wymiana stolarki drzwiowej, zewnętrznej, stolarki okiennej, ocieplenie stropu, ocieplenie ścian zewnętrznych, ścian przy gruncie oraz podłóg w piwnicy czy kompleksową modernizację systemu grzewczego.

Łącznie w obu budynkach koszty remontu opiewają na blisko 2 mln 701 tysięcy złotych, wszystko dzięki wsparciu finansowym otrzymanym ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki przeprowadzonym remontom znacząco ograniczymy koszty eksploatacyjne, które są dla nas jednym z największych wyzwań finansowych. Dodatkowo poprawimy komfort osób, które codziennie korzystają z pomocy udzielanej w budynkach Caritas. Te działania w przyszłości zaowocują przeznaczeniem większej kwoty na bezpośrednią pomoc dla potrzebujących.

Dodatkowo ze środków własnych planujemy odświeżyć pomieszczenia Domu Spotkania w Dąbrowicy poprzez ich pomalowanie oraz dostosowanie łazienek do bieżących przepisów sanitarnych, co jeszcze szczególnie ważne z punktu osób korzystających, w większości osób niepełnosprawnych.

Za nim osiągniemy nasz cel musimy sfinansować wkład własny, który w przypadku obydwu budynków wynosi 300 tysięcy złotych. Wliczając koszty odświeżenia pomieszczeń w Domu Spotkania nasza Caritas musi dysponować łącznie kwotą ponad 400 tysięcy.

Drodzy Darczyńcy, na pierwszy rzut oka inwestowanie pieniędzy w budynek na pewno nie przynosi tyle radości i satysfakcji co świadomość uratowania czyjegoś życia. Jednak ta pomoc w przystosowaniu dwóch budynków pomoże nam przez wiele lat przyjmować wielu ludzi niepełnosprawnych i zapewniać im godny pobyt wypoczynkowy, otoczyć opieką osoby bezdomne, zapewnić wypoczynek dla dzieci borykających się z chorobą, czy uzależnieniem jednego z rodziców, przyjmować grupy rekolekcyjne. Prosimy Państwa, by ten DOM stał się piękniejszy i by dalej mogło dziać się tam dobro, ze zdwojoną siłą. Darowiznę finansową można przekazać na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „darowizna_dom”.

wpłacam

NAJNOWSZE WPISY

Wesprzyj zbiórkę środków na Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty
13 września 2019
Bieg Caritas w Krasnymstawie dla podopiecznych Hospicjum
11 września 2019
Ruszył nabór wniosków stypendialnych
2 września 2019
Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas
2 września 2019
Tornister Pełen Uśmiechów
2 września 2019