Światowy Dzień Chorego z MKS Selgros Lublin

razem na dzień chorego - caritas i slegros
17 lutego 2015 roku sale i korytarze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie wypełniły się szczerym śmiechem swoich małych pacjentów. To właśnie tego dnia wybraliśmy się wraz z Księdzem Biskupem Mieczysławem Cisło, aby we wspólnocie po raz kolejny obchodzić Światowy Dzień Chorego. „Potrzebna jest wiara. Wiara, która daje moc i siłę, która powoduje, że człowiek się nie załamuje. Warto modlić się przede wszystkim o uzdrowienie naszego serca. Sam Pan Jezus, kiedy dokonywał cudów mówił << Wiara Twoja Cię uzdrowiła >>. Właśnie wtedy dokonuje się uzdrowienie w człowieku, kiedy ma on wielką wiarę.” – mówił podczas Eucharystii sprawowanej w kaplicy Aniołów Stróżów Ksiądz Biskup. Dziękował on także pacjentom, ich rodzinom oraz personelowi za ich oddanie i walkę o zdrowie najmłodszych. Zachęcał także, by w drodze tej nie ustawali, a w ciężkich chwilach szukali ukojenia w Panu Bogu.
Mszę św. wraz z Pasterzem sprawowali obaj Księża Dyrektorzy naszej Caritas, ks. Marek Szołdra – kapelan szpitala oraz ks. Grzegorz Bzdyrak – kapelan MKS-u Lublin. Obecność tego ostatniego była elementem niespodzianki jaką wraz z Caritas przygotowała drużyna piłkarek ręcznych. Zawodniczki MKS-u Selgros pojawiły się w USzD, aby osobiście wręczyć małym pacjentom upominki. Ciężko opisać radość na twarzach dzieci, kiedy w ich salach – niekiedy lepiej znanych niż domowe pokoje – pojawiały się mistrzynie Polski. Wspólnym zdjęciom, autografom i serdecznościom nie było końca. „Taka pomoc i rozdawanie dzieciom upominków to jest naprawdę coś fantastycznego” – mówiła po spotkaniu Honorata Syncerz. „Warto było zobaczyć szczerą radość na twarzach tych dzieci” – wtórowała jej Karolina Konsur. Jesteśmy przekonani, że nie była ostatnia tego typu współpraca pomiędzy Caritas, a MKS-em.

Joanna Skólimowska