Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących. Przygotuj je z nami

Holy Wooden Christian Cross
Holy Wooden Christian Cross

Papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post mówi do nas:  „Nie pozwólmy, aby ten błogosławiony czas upłynął bezowocnie! Prośmy Boga, aby pomógł nam wejść na drogę prawdziwego nawrócenia. Porzućmy egoizm i zapatrzenie się w siebie a wpatrujmy się w Paschę Jezusa; zbliżmy się do braci i sióstr znajdujących się w trudnej sytuacji, dzieląc się z nimi naszymi duchowymi i materialnymi dobrami. W ten sposób, przyjmując w konkretach naszego życia zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, ukierunkujemy Jego przemieniającą moc także na całe stworzenie.”

Kierując się tym słowami i misją naszej organizacji już po raz drugi zorganizujemy Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących. We wtorek, 16 kwietnia o godzinie 11 w hali Dworca PKS w Lublinie przy Al. Tysiąclecia 6 odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla bezdomnych, głodnych oraz podróżnych pod osobistym patronatem Metropolity Lubelskiego, ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.

To wydarzenie zainicjowane rok temu przez Spółkę Lubelskie Dworce, której szczególnie bliski jest los potrzebujących i bezdomnych. Nie można też nie wspomnieć  „cichego”, ale jakże ważnego zaangażowania Ojców z Zakonu Braci Mniejszego Kapucynów, którzy od wielu lat otaczają pomocą bezdomnych i organizują dla nich cyklicznie rekolekcje.  Wspólny posiłek, modlitwa i rozmowa, jak w domu. Dla naszej organizacji to będzie wyjątkowa okazja do nawiązania relacji z osobami bezdomnymi i zachęcenia ich do regularnej pracy w Dzienny Ośrodku dla Osób Bezdomnych w siedzibie Caritas. Dodatkowo każdy potrzebujący otrzyma talon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Okres Wielkiego Postu to czas duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, w którym nasza Caritas szczególnie szuka dróg pomocy potrzebującym i apeluje o większą wrażliwości na potrzeby innych. Dlatego zachęcam do włączenia się w przygotowanie Śniadania Wielkanocnego – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Zapraszamy wszystkich Darczyńców do pomocy w przygotowaniu paczek żywnościowych. Wystarczy przekazać do siedziby Caritas produkty o przedłużonym terminie ważności (takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) lub przekazać darowiznę za pomocą płatności Dotpay (wystarczy kliknąć poniższy przycisk).

wpłacam

Poczęstunek podczas Śniadania zapewni Catering Anielskie Smaki (prowadzony przez Fundację Dantis), który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie Caritas.

Organizatorami Śniadania Wielkanocnego są: Lubelskie Dworce S.A., Caritas Archidiecezji Lubelskiej i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.

W Śniadaniu Wielkanocnym zorganizowanym w 2018 roku wzięło udział blisko 300 osób (bezdomnych, potrzebujących i podróżnych). Na hali Dworca PKS w Lublinie czekał na nich świąteczny poczęstunek – m.in. postna kapusta, ciasto, biała kiełbasa, oczywiście nie zabrakło jajek.

NAJNOWSZE WPISY

1% – cel to pomoc chorym
20 stycznia 2021
Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji
5 stycznia 2021
Podsumowanie XXVII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – wielkie wydarzenie charytatywne
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – w tym trudnym czasie dla potrzebujących
23 grudnia 2020