Rozlicz podatek online i przekaż nam 1,5% swojego podatku

Zachęcamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego, bezpłatnego programu online do rozliczeń PIT, dzięki któremu możesz w łatwy sposób przekazać nam 1,5% swojego podatku!

Program PIT udostępniamy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) w ramach projektu https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/.

Celem projektu jest pomoc organizacjom pożytku publicznego w pozyskiwaniu funduszy na prowadzenie działalności statutowej z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych oraz darowizn z wykorzystaniem internetu i nowoczesnych narzędzi informatycznych. Organizacje pożytku publicznego otrzymują licencję na program PIT ze zintegrowanym numerem KRS oraz szereg narzędzi wspomagających pozyskiwanie 1,5%.

⬇️ Kliknij tutaj ⬇️

Ojciec Święty Jan Paweł II przypomniał: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi. ” (Kraków, 18.08. 2002 r.).

Caritas Archidiecezji Lubelskiej przez wszystkie lata swego istnienia, stara się szerzyć chrześcijańską naukę o miłości miłosiernej, zarówno wśród swoich wolontariuszy jak też wśród tych, którzy z różnych form pomocy korzystają. Mimo wielu trudności udziela wsparcia ludziom, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, organizując dla nich pomoc doraźną i długofalową. Zgodnie ze swoim statutem Caritas podejmuje i koordynuje dzieła charytatywne o zasięgu lokalnym, a także włącza się w akcje ogólnopolskie. Konsolidujące się struktury Caritas w postaci Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas i wolontariatu młodzieżowego, odbudowywana baza materialna pozwala na ciągłe rozszerzanie zakresu działalności dobroczynnej – skuteczniejsze i szybsze docieranie do ludzi potrzebujących wsparcia.

Prowadzone działania:
– krzewienie i ożywianie miłości chrześcijańskiej wobec jednostek i grup społecznych – systematyczna i metodyczna formacja charytatywna osób duchownych i świeckich także wolontariatu
– analiza przyczyn ludzkiej biedy i patologii społecznych, zakresu ich występowania, programów i środków do ich usuwania
– organizowanie działalności charytatywno-opiekuńczej,
– systematyzowanie jej form i podejmowanie działań na rzecz szerokiego zakresu potrzebujących, a w szczególności: rodziny, dzieci, młodzieży, samotnych matek, niepełnosprawnych, chorych, seniorów, uzależnionych, bezdomnych, bezrobotnych, ofiar przemocy, więźniów, migrantów i uchodźców, ofiar klęsk żywiołowych, epidemii i zbrojnych konfliktów
– organizowanie pomocy doraźnej i rozwojowej na terenie Polski i poza jej granicami, także we współpracy z organami administracji publicznej.