Remont Domu Zawierzenia w Firleju – małymi krokami do przodu

Dziś rozpoczął się remont Domu Zawierzenia w Firleju. Na początek została zdemontowana boazeria oraz ościeżnice, lada chwila zostaną wymienione i poszerzone drzwi do pokoi. Przed nami remont klatki schodowej, wydzielenie strefy przeciwpożarowej, montaż drzwi i okien przeciwpożarowych, okien dymowych, obudowanie klatki schodowej ścianami o odporności ogniowej i wyposażenie ich w urządzenia do usuwania dymu, oddzielenie piwnic od naziemnej części budynku przegrodami budowlanymi ognioodpornymi, modernizacja instalacji wodociągowej przeciwpożarowej itp.

Zakres niezbędnych prac remontowych jest bardzo duży i zależą one ściśle od  możliwości finansowych naszej organizacji, które na ten moment wynoszą ok. 20% szacowanych kosztów. 

Gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę środków finansowych – bez wykonania koniecznego remontu Ośrodek zostanie zamknięty, a dzieci nie wyjadą na wakacje z Caritas – każdego roku w Domu Zawierzenia wypoczywa blisko 400 dzieci, w tym dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy i Białorusi.

Pomagam teraz

NAJNOWSZE WPISY

Oferta pracy – PEDAGOGA PRACY PODWÓRKOWEJ
21 lutego 2020
Obchody XXVIII Światowego Dnia Chorych
11 lutego 2020
II Charytatywny Bal Sportowca Lubelszczyzny
10 lutego 2020
XXVII Światowy Dzień Chorego – przyjdź na mecz MKS Perła Lublin i włącz się w zbiórkę
27 stycznia 2020
„Jak skutecznie i mądrze pomagać” – szkolenie dla wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół
20 stycznia 2020