Remont Domu Zawierzenia w Firleju – małymi krokami do przodu

Dziś rozpoczął się remont Domu Zawierzenia w Firleju. Na początek została zdemontowana boazeria oraz ościeżnice, lada chwila zostaną wymienione i poszerzone drzwi do pokoi. Przed nami remont klatki schodowej, wydzielenie strefy przeciwpożarowej, montaż drzwi i okien przeciwpożarowych, okien dymowych, obudowanie klatki schodowej ścianami o odporności ogniowej i wyposażenie ich w urządzenia do usuwania dymu, oddzielenie piwnic od naziemnej części budynku przegrodami budowlanymi ognioodpornymi, modernizacja instalacji wodociągowej przeciwpożarowej itp.

Zakres niezbędnych prac remontowych jest bardzo duży i zależą one ściśle od  możliwości finansowych naszej organizacji, które na ten moment wynoszą ok. 20% szacowanych kosztów. 

Gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę środków finansowych – bez wykonania koniecznego remontu Ośrodek zostanie zamknięty, a dzieci nie wyjadą na wakacje z Caritas – każdego roku w Domu Zawierzenia wypoczywa blisko 400 dzieci, w tym dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy i Białorusi.

Postępy z prac remontowych można obserwować tu (wystarczy kliknąć).

Pomagam teraz

NAJNOWSZE WPISY

#WdzięczniMedykom – Caritas rusza na pomoc szpitalom
27 marca 2020
Misja “respirator dla szpitala” zakończona sukcesem! Dziękujemy za tak ogromne wsparcie
27 marca 2020
Zbiórka na zakup respiratora dla Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie
25 marca 2020
Pierwsze maseczki ochronne dla potrzebujących
24 marca 2020
Instrukcja szycia maseczek antywirusowych
23 marca 2020