Przygotowania do 25. Światowego Dnia Chorych

Światowy Dzień Chorego  będzie obchodzony już po raz 25. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 11 maja 1992 r. – w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie na placu św. Piotra w Rzymie.  Jak corocznie, w tym szczególnym dniu ks. Wiesław Kosicki wraz z Księdzem Biskupem Mieczysławem Cisło odwiedzą pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, aby otoczyć ich modlitwą i wręczyć drobne upominki.

W tym roku wizyta została zaplanowana na 14 lutego. O godzinie 14:00 rozpocznie ją uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp Mieczysław Cisło. Po jej zakończeniu ksiądz biskup wraz z księdzem dyrektorem wręczą chorym dzieciom paczki przygotowane przez naszą organizację.

Pakowanie paczek w naszej Caritas trwa na dobre. Dziękujemy firmie Skawa za przekazanie tak dużej ilości słodkości.