Program pomocy osobom bezdomnym

Otrzymaliśmy dotację z programu „Pokonać bezdomność” w wysokości 95 000 zł (na okres: 17.10 – 31.12.2022 r.), którego głównym celem jest inspirowanie i wspieranie działań nakierowanych na przeciwdziałanie i rozwiązywanie problemu bezdomności.

Miejsce realizacji: Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych ul. Wyszyńskiego 2, Lublin

Tytuł zadania publicznego: Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym.

W ramach otrzymanej dotacji mamy możliwość realizowania MODUŁU II: WSPARCIE OSÓB BEZDOMNYCH.

Cel: Prowadzenie działań interwencyjnych i aktywizujących skierowanych do osób bezdomnych.

W ramach Modułu II promowane i preferowane będą następujące działania:

Działanie 2 – udostępnienie osobom bezdomnym możliwości skorzystania ze wsparcia punktów pomocy doraźnej (np. jadłodajni, punktów wydawania odzieży lub żywności) oraz placówek udzielających tymczasowego schronienia.
Działanie 4 – udzielanie pomocy prawnej, psychologicznej, w formie asystentury oraz prowadzenie terapii uzależnień dla osób bezdomnych.
Działanie 5 – wspieranie działań z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej osób bezdomnych.

Projekt zakłada wsparcie dla minimum 35 osób bezdomnych na wielu płaszczyznach. Oparty jest na trzech poziomach współpracy z osobami bezdomnymi. Pierwszy to zapewnienie podstawowych potrzeb bytowych, drugi dotyczy pomocy prawnej, psychologicznej, a trzeci obejmuje pracę w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej. W ośrodku znajdują się ogrzewane pomieszczenia: dwie świetlice, łaźnia, biuro/pokój rozmów indywidualnych, gabinet medyczny i magazyn odzieży/bielizny/butów. Każda osoba, która jest trzeźwa może w bezpiecznej atmosferze, bez oceniania i skrępowania skorzystać z tego miejsca. Stworzyliśmy przestrzeń, w której ludzie czują się godnie i bezpiecznie.

NAJNOWSZE WPISY

Zapytanie ofertowe
29 września 2023
Zawiadomienie
28 września 2023
Praca dla fizjoterapeuty (Krasnystaw)
26 września 2023
109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
26 września 2023
Rekrutacja do Wolontariatu Caritas!
21 września 2023

Archiwa

Skip to content